فراخوان مسابقه ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف اصفهان

اختصاصی، معمارنیوز- فراخوان مسابقه ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف اصفهان

بروزرسانی مورخ ۴ تیر ۹۷:
بنا بر اعلام دبیرخانه “مسابقه ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف اصفهان”؛ جلسه قضاوت آثار ارسالی به دبیرخانه، شنبه مورخ ۹۷/۴/۹ برگزار خواهد شد.

بروزرسانی مورخ ۲۳ فروردین ۹۷:
اطلاعات کامل فراخوان “مسابقه ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف اصفهان” بروزرسانی گردید:

شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در نظر دارند از طریق برگزاری مسابقه، نسبت به جمع آوری ایده ها جهت بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف واقع در خیابان چهارباغ بالا اقدام نماید.

این مسابقه تحت نظارت دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی و با حضور نماینده این دبیرخانه در جلسات داوری برگزار می گردد.

عنوان مسابقه:
ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف اصفهان

موضوع مسابقه:
اصفهان در دو دهه ابتدایی ۱۳۰۰ شمسی تعداد زیادی کارخانه را در خود دیده است که چهره یک شهر صنعتی را برای آن ساختند. مجموعه کارخانه های اصفهان در این دوران دارای سبک خاصی در معماری و تزیینات هستند که آن ها را منحصربه فرد و شناسنامه دار نموده است. کارخانه ریسباف اصفهان یکی از آخرین آثار ارزشمند بازمانده از این دوران در تاریخ معاصر این شهر است که در نقطه مهمی از شهر قرارگرفته است. وزارت راه و شهرسازی از طریق شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و اداره کل راه و شهرسازی اصفهان پس از تملک این مجموعه صنعتی زیبا و ارزشمند که در فهرست آثار ملی کشور نیز به ثبت رسیده است، در نظر دارد این مجموعه را به زندگی شهری اصفهان بازگردانده و تبدیل به مرکزی فعال، پویا و سرزنده برای اهالی شهر اصفهان و گردشگران این شهر نماید. کارخانه ریسباف مجموعه ای هفت هکتاری با ساختمان هایی شامل سوله های تولید و تکمیل کارخانه و انبارها است که دو سبک معماری سنتی ایرانی و معماری وارداتی غربی در ابتدای قرن حاضر در آن دیده می شود. درعین حال این مجموعه وسیع عرصه های باز زیادی را نیز در خود دارد.
هدف این مسابقه دست یابی به ایده ها و سناریوهایی خلاقانه، تأثیرگذار، خاطره انگیز، کارا و در عین احترام به ارزش های تاریخی-فرهنگی موجود مجموعه جهت دستیابی به فضایی سرزنده و جذاب در این نقطه از شهر اصفهان است. ایده های ارسالی برای شرکت در این مسابقه باید هر دو حوزه کاربری جدید و کالبدی مجموعه میراث صنعتی ریسباف را پوشش دهد.

محصول مسابقه:
محصول مسابقه ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف باید در زمان مقرر به دبیرخانه مسابقه ارسال شود. این محصول باید در قالب زیر به دست دبیرخانه برسد:
۱- مدارک ارسالی باید شامل یک الی پنج شیت (به دلخواه) ۵۰*۷۰ سانتیمتر باشد. این مدارک می تواند حاوی هرگونه متن، تصویر، نقشه، ماکت، تصاویر سه بعدی، دیاگرام، اسکیس و … باشد.
تبصره ۱: شیت های ارسالی می تواند شامل یک یا ترکیبی از ساختارهای بالا باشد.
تبصره ۲: بدیهی است مدارک ارسالی باید گویای ایده و طرح به صورت خوانا و واضح باشد.
تبصره ۳: در صورت وجود ماکت در مدارک ارسالی هر ماکت به ازای یک شیت محاسبه خواهد شد.
تبصره ۴: کلیه مدارک ارسالی باید به دو صورت فیزیکی (شیت های ۵۰*۷۰ سانتیمتری) و فایل دیجیتالی بر روی لوح فشرده نیز تحویل داده شود.
تبصره ۵: فایل های دیجیتالی آثار ارسالی اعم از عکس، نقشه، مدل سازی ها و… باید با کیفیت و خوانایی مناسب برای ابعاد تعیین شده در مسابقه (شیت های ۵۰*۷۰ سانتیمتری) تنظیم شده باشند.
۲- مدارک ارسالی برای دبیرخانه، باید دارای مشخصات فرد و یا گروه شرکت کننده باشد؛ این مشخصات شامل: نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تلفن تماس ثابت و همراه همه افراد گروه و یک آدرس پستی و پست الکترونیکی جهت مکاتبه است.
تبصره ۱: مشخصات فرد یا گروه شرکت کننده نباید بر روی شیتهای ارسالی درج شده باشد. این مشخصات باید به طور جداگانه در بسته ارسالی قرار گرفته و در فایل های دیجیتالی ارسالی نیز درج شده باشد.
توجه: بدیهی است مدارکی که هریک از شرایط فوق را نداشته باشند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

نحوه ارسال آثار:
شرکت کنندگان آثار خود را به نشانی؛ اصفهان، خیابان هزارجریب، خیابان آزادی، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، اداره عمران و بهسازی شهری ارسال نمایند.

اصول موردنظر کارفرما در انتخاب ایده برتر:
– توجه به ارزش های تاریخی در میراث صنعتی ریسباف، اعم از میراث منقول و غیرمنقول.
– در نظر داشتن ارزش های میراث معنوی مجموعه، به گونه ای که یادآور گذشته مجموعه و حافظه شهری باشد.
– نقش و اثرگذاری مجموعه میراث صنعتی ریسباف در بافت پیرامون، همسایگی ها و شهر اصفهان.
– نو و بدیع بودن ایده و خلاقیت در ایده پردازی.

نوع مسابقه:
«مسابقه طراحی اجمالی» با دامنه شرکت کنندگان «آزاد ملی» و «یک مرحله ای»

جامعه مخاطب:
در سطح ملی: کلیه شهروندان، هنرمندان، معماران، شهر سازان، دانشجویان و عموم مردم، جامعه شرکت کنندگان را تشکیل می دهند.
تبصره ۱: شرکت کنندگان می توانند به صورت فردی یا گروهی در مسابقه شرکت کنند.
تبصره ۲: جوایز، صرف نظر از فردی یا گروهی بودن پروژه ها، به ایده ها و پروژه های برتر به انتخاب هیئت داوران تعلق خواهد گرفت.
تبصره ۳: افرادی که به صورت گروهی در مسابقه شرکت می کنند الزاما باید یک نفر را به عنوان سرگروه معرفی کنند که تمامی مکاتبات و در صورت برنده شدن، تحویل جایزه، به ایشان صورت پذیرد.

تعهدات کارفرما:
۱- بر اساس نتایج داوری مسابقه به ۵ ایده برتر جوایزی تقدیم می گردد و مابقی کارهای ارسال شده در اختیار دستگاه مربوطه قرار خواهد گرفت.
تبصره ۱: مالکیت کلیه حقوق مادی و معنوی ایده ها و طرح های ارسالی پس از برگزاری مسابقه طبق قانون مولفان و مصنفان و هنرمندان می باشد.
۲- در صورت استفاده از ایده هر یک از شرکت کنندگان، نام فرد یا افراد به عنوان صاحب ایده درج خواهد شد و بسته به میزان توانایی ممکن است در تیم مشاور طراح پروژه نقش داشته باشد.
۳- کارفرما متعهد می شود در صورت دریافت شکایات در مورد داوری آثار در بازه زمانی تعیین شده، طبق آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی به آن رسیدگی کند.

مرجع رسیدگی به اختلافات:
مرجع اولیه شکایات احتمالی دبیرخانه مسابقه و مرجع نهایی رسیدگی به اختلافات و شکایات، هیات رسیدگی به اختلافات دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی می باشد.

تعهدات شرکت کنندگان:
۱- شرکت کنندگان متعهد می شوند آثار ارسالی ایشان دارای اصالت و محصول خلاقیت و ایده پردازی خود ایشان است و در صورت تشخیص کپی بودن اثر در هر مرحله ای از مسابقه حذف خواهد شد.
تبصره : مرجع رسیدگی و تشخیص درباره اصالت محصولات، هیات داوری مسابقه می باشد.
۲- شرکت کنندگان موظف هستند آثار خود را در بازه زمانی تعیین شده ارسال نمایند. بدیهی است آثاری که بعد از زمان تعیین شده به دبیرخانه برسد در مسابقه شرکت داده نمی شوند.
۳- شرکت کنندگان موظف هستند آثار خود را در فرمت مشخص شده تنظیم و ارسال نمایند.
۴- شرکت در مسابقه به منزله پذیرش تمام شرایط مندرج در این فراخوان و آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی کشور می باشد.
توجه: برنامه این مسابقه بر اساس آیین نامه جرامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی مصوب پانصد و سیزدهمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۳۸۲/۱/۲۶ تنظیم شده و بدیهی است که این آیین نامه ملاک عمل خواهد بود.

پیوست ها:
۱. اطلاعات تاریخی، نقشه های موقعیت مکانی و تصاویری از کارخانه ریسباف
۲. دعوت نامه، نامه قبولی سمت، تعهدنامه و حکم داوران
* هر دو پیوست در فایل pdf فراخوان موجود و قابل دانلود میباشد.

هیئت داوران:
دکتر محمدسعید ایزدی
دکتر رامین مدنی
دکتر اسکندر مختاری
دکتر مصطفی کیانی
دکتر محمدرضا قانعی
دکتر همایون نورایی (عضو علی البدل)

مدیر مسابقه:
مهندس رضا فیضی

کارفرما و برگزار کننده مسابقه:
کارفرما: شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران
برگزارکننده: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

جوایز:
رتبه اول: دویست و پنجاه میلیون ریال
رتبه دوم: دویست میلیون ریال
رتبه سوم: صد و پنجاه میلیون ریال
رتبه چهارم: یکصد میلیون ریال
رتبه پنجم: پنجاه میلیون ریال
تبصره ۱: از تعدادی از کارهای برتر به انتخاب دبیرخانه برگزاری مسابقه، نمایشگاهی در مجموعه کارخانه ریسباف برگزار خواهد شد.

تاریخ های مهم مسابقه:
ارسال دعوت نامه هیئت داوری: ۹۶/۱۲/۱۵
اعلام فراخوان برگزاری مسابقه: در تاریخ ۹۷/۱/۲۳
دریافت مدارک: از ۹۷/۱/۲۶ الی ۹۷/۲/۲۶    تمدید: تا ۲۰ خرداد ۹۷
داوری آثار به منظور انتخاب ۲۰ ایده منتخب: تا تاریخ ۹۷/۳/۵
اعلام نتایج برگزیدگان: ۹۷/۳/۸
مهلت ارسال شکایات: ۹۷/۳/۱۵

• دریافت مدارک مورد نیاز:
دانلود فایل فراخوان شامل پیوست های ۱ و ۲
دانلود فایل نقشه ها

* بنابر اعلام دبیرخانه مسابقه؛ اطلاعات کامل فراخوان مسابقه متعاقباً طی روزهای آینده اعلام و پیرو آن در همین صفحه منتشر و بروز رسانی خواهد شد.

دبیرخانه:
اصفهان، خیابان هزارجریب، خیابان آزادی، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، اداره عمران و بهسازی شهری
ایمیل دبیرخانه مسابقه: risbaf.regeneration@gmail.com (جهت مکاتبه با دبیرخانه)
سایت مرتبط: www.isfahan.mrud.ir
www.udrc.ir
www.instagram.com/risbaf.regeneration
پوستر فراخوان
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

هرگونه استفاده از مطالب اختصاصی این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :۱۲ نظر on “فراخوان مسابقه ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف اصفهان”

 • مریم شفایی wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۰:۱۷

  با سلام
  در مدارک ارائه شده مدارک همگی در فرمت پی دی اف هست و برای طراحی قطعا به فایل اتوکد مدارک نیاز هست. لطف می کنید اگر پیگیری کنید. با تشکر

 • دبیر سرویس خبر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۳:۴۴

  با سلام
  به جهت دریافت فایل های مورد نظر، با ایمیل دبیرخانه به نشانی risbaf.regeneration@gmail.com مکاتبه نمایید.
  با احترام

 • شیوا مظفری wrote on ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۲:۴۹

  سلام
  برای ثبت نام باید به کدوم سایت مراجعه بشه هرچی گشتم پیدا نکردم …. ممنون

 • دبیر سرویس خبر wrote on ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۳:۳۳

  با سلام
  بنابر اعلام دبیرخانه مسابقه مذبور در فراخوان، نیازی به ثبت نام اولیه نمی باشد و ارسال آثار و مدارک توسط شرکت کنندگان از تاریخ ۹۷/۱/۲۶ الی ۹۷/۲/۲۶ می باشد.

  همچنین در فراخوان درج شده است؛
  نحوه ارسال آثار: شرکت کنندگان آثار خود را به نشانی؛ اصفهان، خیابان هزارجریب، خیابان آزادی، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، اداره عمران و بهسازی شهری ارسال نمایند.
  محصول مسابقه: – مدارک ارسالی برای دبیرخانه، باید دارای مشخصات فرد و یا گروه شرکت کننده باشد؛ این مشخصات شامل: نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تلفن تماس ثابت و همراه همه افراد گروه و یک آدرس پستی و پست الکترونیکی جهت مکاتبه است.
  تبصره ۱: مشخصات فرد یا گروه شرکت کننده نباید بر روی شیتهای ارسالی درج شده باشد. این مشخصات باید به طور جداگانه در بسته ارسالی قرار گرفته و در فایل های دیجیتالی ارسالی نیز درج شده باشد.

  * شما می توانید درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل دبیرخانه به نشانی risbaf.regeneration@gmail.com مکاتبه نمایید.
  با احترام

 • معصومه wrote on ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۴:۱۴

  با سلام و احترام .. بنده و دوستانم قصد شرکت در این مسابقه رو داریم و تا الان هم مشغول تری دی کردن بناها بودیم …….ولی فرصت مسابقه با توجه به حجم بالای شرایط موجود به نظرم خیلی کم هستش و باعث کاهش کیفیت کارهای ارسالی می شه … تو فراخوان هم هیچ شماره تماسی وجود نداره برای پیگیری فقط ایمیل هستش که من ایمیل زدم ولی پاسخی دریافت نکردم… اما امکان تمدید مهلت ارسال اثار وجود داره ؟

 • دبیر سرویس خبر wrote on ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۳:۰۳

  با سلام و احترام

  بنابر اعلام دبیرخانه مسابقه مربوطه، مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۲۰ خردادماه ۱۳۹۷ تمدید گردید.

 • maryam wrote on ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۰:۰۲

  سلام و عرض خسته نباشید.ببخشید یه سوال داشتم..اینکه آثار باید حتما پست بشه؟؟؟یا امکانش هست که خودمون حضوری شیت ها رو تحویل بدیم؟

 • دبیر سرویس خبر wrote on ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۶:۵۵

  با سلام
  با توجه به عدم اشاره مستقیم به ارسال پستی از سوی برگزارکننده، طبعاً مشکلی در ارسال به صورت حضوری نخواهد بود.
  * شما می توانید به جهت اطمینان در اینخصوص با ایمیل دبیرخانه به نشانی risbaf.regeneration@gmail.com مکاتبه نمایید.
  با احترام

 • نیلوفر wrote on ۱۱ خرداد, ۱۳۹۷, ۳:۳۶

  با سلام
  ایا فرمت خاصی برای نگارش اسامی افراد گروه در نظر گرفته شده؟یا کدی که روی شیت ها درج بشه؟

 • دبیر سرویس خبر wrote on ۱۲ خرداد, ۱۳۹۷, ۱۱:۰۳

  با سلام
  بنابر فراخوان اعلامی در بخش “محصول مسابقه” آمده است:
  تبصره ۱: مشخصات فرد یا گروه شرکت کننده نباید بر روی شیتهای ارسالی درج شده باشد. این مشخصات باید به طور جداگانه در بسته ارسالی قرار گرفته و در فایل های دیجیتالی ارسالی نیز درج شده باشد.
  با احترام

 • maryam wrote on ۲۴ خرداد, ۱۳۹۷, ۱۲:۲۴

  با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید امکانش هست نتایج مسابقه رو در همین وبسایت هم اعلام کنید؟

 • دبیر سرویس خبر wrote on ۲۳ تیر, ۱۳۹۷, ۱۳:۱۵

  با سلام
  نتایج مسابقه مذبور در سایت معمارنیوز منتشر شده و شما میتوانید از طریق لینک زیر، اسامی و آثار رتبه های برتر را مشاهده نمایید:

  ۲۰ تیر ۹۷؛ اعلام نتایج و نمایش آثار برتر مسابقه ایده ای برای بازآفرینی مجموعه صنعتی ریسباف اصفهان

  با احترام

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2020 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook