فراخوان بیست و هفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

بیست و هفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار می گردد. 

شرایط شرکت در جشنواره:
بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح ۲ و ۳ می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
– فنی و مهندسی
هنر و معماری
– علوم پایه
– علوم انسانی
– کشاورزی و منابع طبیعی
– علوم پزشکی و دامپزشکی
و بخش ویژه

– بر این اساس همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار کتاب در ابتدای سال ۹۷ تا پایان ۹۸ ، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال نسخه ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، از جمله شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.
– همچنین دانش آموختگانی که حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر (۹۷-۹۸) به چاپ رسانده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت کنند.
– کتاب های الکترونیک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هولوگرام باشند.
– یادآور می شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

تجلیل از ناشر برگزیده و جوانترین مولف و مترجم دانشجو:
– بر اساس این فراخوان، ناشران محترم نیز می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشرانی که بر اساس ملاک های دبیرخانه، بهترین شکل مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته ­اند، تجلیل خواهد شد.
– همچنین در مراسم پایانی این جشنواره جوان­ترین پدیدآورنده، مولف و مترجم معرفی و مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

موضوعات بخش ویژه بیست و هفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی:
بخش ویژه بیست و هفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، به موضوعات مطالعات فرهنگی (شامل اقتصاد فرهنگ، سیاستگذاری فرهنگی، فرهنگ دانشگاهی)، “آسیب های اجتماعی”، “اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی”، “مطالعات رسانه”، “مدیریت بحران”و “اخلاق حرفه ای” اختصاص دارد.

این جشنواره هر سال همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقویت بنیه علمی دانشجویان برگزار می‌شود.

* علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

** لازم به ذکر است، با توجه به لزوم جلوگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا، شرکت کنندگان بایستی پس از ثبت نام الکترونیکی (که از ۲۳ فروردین ماه آغاز می ­شود)، نسخه فیزیکی کتاب خود را تنها در بازه زمانی ۱ تا ۳۱ تیرماه (به شرط اعلام وضعیت عادی توسط ستاد ملی کرونا) به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. بدیهی است آثاری که پیش از این تاریخ به دبیرخانه ارسال شود، توسط دبیرخانه دریافت نخواهد شد.

• مهلت ثبت نام و ارسال آثار: ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹   تمدید: ۱۵ مردادماه ۹۹

لینک ثبت نام

* نوع حمایت و تقدیر یکی از ارکان فراخوان جشنواره می باشد و انتظار میرود برگزارکننده نوع حمایت و امتیازاتی که برای برگزیدگان درنظر دارد همزمان با اعلام فراخوان، به اطلاع جامعه مخاطب برساند.
(تحریریه معمارنیوز)

دبیرخانه:
تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخررازی، خیابان ژاندارمری شرقی، پلاک ۷۲، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، صندوق پستی:۱۱۶۳-۱۳۱۴۵
تلفن: ۶۶۹۵۲۷۲۷
سایت مرتبط: www.isba.ir

دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2023 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook