وبینار با موضوع «تأثیرات انقلاب صنعتی چهارم بر معماری آینده»

معاونت پژوهش و فناوری، و گروه معماری دانشگاه فنی و حرفه ای دختران دانشکده شریعتی برگزار می‌کند؛
به مناسبت هفته پژوهش

موضوع وبینار:
«تأثیرات انقلاب صنعتی چهارم بر معماری آینده»

ارائه دهنده:
دکتر مرتضی اسماعیلی؛ پژوهشگر و مدرس هنر و معماری

شرح وبینار:
با اعلام شروع انقلاب صنعتی چهارم Fourth Industrial Revolution (4IR) از سال ۲۰۱۶ میلادی، عصر جدیدی خلق شده است. عصری که در آن آگاهانه تر شهرنشین، مصنوعانه تر هوشمند و جمعی تر پیر می شویم. فناوری‌های انقلاب صنعتی چهارم مرز بین دنیای فیزیکی، زیستی و دیجیتال را از بین می‌برند. عصر صنعت چهار؛ تمام ارکان زندگی ما را فرا خواهد گرفت و هیچ تصمیم، اقدام و آگاهی تخصصی بدون اطلاع داشتن از این ابرروند کاربرد نخواهند داشت. به تعبیری رستاخیز “استراتژیک”ها فرارسیده و زمان ظهور و خیزش “ابرروندها”ست. تأثیرات سریع این انقلاب بر مشاغل و کسب و کارهای گوناگون، به یقین معماری را هم دگرگون می کند. معماری؛ می تواند یکی از برترین و مهمترین عناصر این عصر باشد و با خلق سیستم های سایبرفیزیکی جدید در حوزه ی طراحی، نظارت و اجرا؛ آگاهانه و با شیبی به نسبت تند، اختیار تصمیم گیری را به الگوریتم های یادگیرنده معماران بسپارد.

اهداف:
هدف این وبینار؛ معرفی شاخصه های کلی نسل چهارم معماری بوده و در سه بخش اصلی: معرفی و بیان مؤلفه های انقلاب صنعتی چهارم، تبیین جایگاه و ارتباطات ساختاری صنعت چهار با معماری و معرفی نسل چهارم معماری ارائه می شود. سازمان کلی، روندها، تأثیرات متقابل و تعاملات نسل چهارم معماری با اینترنت اشیا، کلان داده، زنجیره بلوکی، رمز ارزها، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، دو قلوهای دیجیتال، ربات ها، خودرانها و پرینترهای سه بعدی و سایر مؤلفه های انقلاب صنعتی چهارم در این وبینار بطور کلی بررسی خواهد شد. و با توجه به گستردگی مطالب موجود و تغییرات پرسرعت، ناپیوسته و شگرف این صنعت، می توان گفت این وبینار تنها مقدمه ای برای شروع مباحث حرفه ای نسل چهارم معماری خواهد بود.

مخاطبین:
اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان و شاغلین رشته معماری و عرصه های وابسته

* حضور برای عموم آزاد و رایگان می باشد.
* لینک حضور در وبینار
* (لینک ورود به وبینار، همزمان با آغاز نشست، فعال خواهد شد.)

زمان وبینار: سه شنبه، ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۹، ساعت ۱۵ تا ۱۷

دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2021 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook