وبینار با عنوان «روایت شهر»؛ (تبریز پس از زلزله ۱۱۹۴ ه.ق)

از آخرین باری که تبریز به واسطه زلزله مهیب به کل ویران شده بیش از دویست و پنجاه سال می گذرد. آیا تبریز بعد از زلزله در همان محل قبلی خود ساخته شد؟ آیا تبریز بر اساس اصول مبتنی بر نقشه ساخته شد؟ و کلی سوال های دیگر در خصوص چگونگی بازسازی این شهر را در وبینار تبریز پس از زلزله با هم به بررسی خواهیم پرداخت. این وبینار چکیده ای از تحقیقات تاریخ پژوهی کریم میمنت نژاد خواهد بود.
لازم به ذکر است این وبینار یکی از برنامه های گذر و درنگ: درنگی در تبریز و اردبیل (سفر ۴ روزه تبریز و اردبیل) می‌باشد.

تمرکز این رویداد پرداختن به خانه، بازار و آرامگاه خواهد بود. در این رویداد به هنر، فرهنگ و معماری شهر تبریز و اردبیل پرداخته خواهد شد.
علاوه بر وبینار ذکر شده، بازدید از بناهای تاریخی و ارزشمند تبریز، اردبیل و کندوان، کارگاه، نشست و وبینار از دیگر برنامه های جنبی این رویداد خواهد بود. از دیگر رویداد های گذر و درنگ می توان به آئین موسیقایی و روایت های جذاب و متنوع در ارتباط با مشاهیر، شهر، بازار و معماری اشاره نمود.

سخنران: کریم میمنت نژاد

مسئول رویداد گذر و درنگ: اکبر شیرمحمدزاده

* شرکت در وبینار برای عموم آزاد و رایگان و با توجه به ظرفیت محدود، رزرو الزامی است.
* علاقمندان می بایست جهت رزرو و دریافت لینک حضور در وبینار، نام، نام‌خانوادگی، شماره تماس، رشته و مقطع تحصیلی و عنوان وبینار را به شماره ۰۹۹۰۰۲۷۴۹۰۴ ارسال نمایند. 
* این ارائه در بستر اسکای روم برگزار خواهد شد. (از طریق گزینه میهمان)

زمان: دوشنبه، ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۲، ساعت ۱۷:۰۰ الی ۱۸:۰۰

دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.‌‌‌

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook