نگاهی به کانسپت ویلا بالکنی | طرحی از دفتر معماری هشت |

کانسپت و توضیحات به بیان معماران – پروژه تراس در حالی به ما سپرده شد که اسکلت اصلی آن توسط تیم دیگری ساخته شده بود. پروژه در ابتدای جاده فشم و در سایتی با شیب زیاد قرار داشت. طرح قبلی بر مبنای ساختمانی ۴ طبقه روی هم و به صورت اکستروژن ساخته شده بود. ساختار انتخاب شده برای طرح قبلی بسیار شبیه بلوک آپارتمان‌های شهری بود.
مالک پروژه اما پس از اجرای اسکلت طرح قبلی به این نتیجه رسیده بود که طرح اجرا شده با ایده آل‌های او از کیفیت یک ویلای تفریحی برای اوغات فراغت فاصله دارد.
با بررسی ساختار سایت و نحوه ورود به پروژه و چشم اندازها به این نتیجه رسیدیم که برای ایجاد کیفیت‌های فضایی بیشتر نیاز به ایجاد تنوع در ساختار پلان پر و خالی مجموعه هست. پس در بخش خارجی با کاستن و افزودن جداره‌ها و ایجاد ۳ فضای خالی در ترازهای مختلف سعی کردیم تا نسبت به منظر موجود و ورودی مجموعه بی‌تفاوت نباشیم و کیفیت‌های فضایی متفاوتی را روی همان اسکلت قبلی ایجاد نماییم. تغییر دیگر در داخل فضا بود. در این بخش نیز سعی کردیم با خالی کردن فضای طبقه بالا به نفع ایجاد یک وید بزرگ چشم انداز، پویایی و کیفیت بصری متفاوت‌تری را در فضای داخلی ویلا ایجاد نماییم. بخش زیرزمین نیز به فضای بازی و تفریحات اختصاص داشت که با یک پیش آمدگی ضمن ایجاد تراس در طبقه بالا فضای بهتری را برای استفاده مهیا می‌کرد.

مشخصات طرح:
• طراح:
دفتر معماری هشت
• معماران مسئول: شهاب احمدی، ایمان هدایتی، محمد غفاری
• تیم طراحی: نیلوفر محمد زاده، علی احمدی، فرناز آگاهی، فرزانه خطیبی، بهناز نوری
• رده: ویلایی
• محل پروژه: تهران، فشم
• سال: ۱۴۰۱

تهیه و تنظیم: معمارنیوز
سایت مرتبط: www.hashtco.com
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook