نگاهی به کانسپت ویلا آشیان | طرحی از رضوان یارحقی |

کانسپت و توضیحات به بیان معمار طرح – آشیان، آن خانه‌ای زیبا و دلنشین که با گچبری‌های داخلی ایرانی، از طراحی‌های با ظرافت و زیبایی بهره می‌برد، به عنوان یک نماد از فرهنگ و هنر ایرانی است. این آثار هنری، با استفاده از طرح‌ها و نقش‌هایی که به وسیله دستان ماهر هنرمندان ایرانی روی دیوارها و سقف‌های خانه‌ها ایجاد می‌شود، حس مکان و روح فضایی خاصی را به ارمغان می‌آورند که آشیان پناهگاهی امن برای ساکنینش تداعی می‌کند.
در این خانه‌، هر نقشه و هر تراشه گچ، داستانی دارد. از آن نقشه‌ها و تراشه‌ها که به هنرمندی و تأثیرگذاری خاصی در جلب توجه و خلق جذابیت در فضا دارند، تا نقوشی که به روی سقف‌ها و دیوارها می‌آمده و با الگوهای هنری، گوشه و کنار آشیان را زینت می‌بخشند.
آشیان ایرانی، بیش از یک خانه معمولی است؛ این خانه‌ با آرامش و زیبایی فضایی که ایجاد می‌کند، احساساتی عمیق از آرامش و امنیت را به ساکنینش القا می‌کند. همچنین، نمادی از ارزش‌های فرهنگی و هنری ایرانی است که تا امروز به عنوان یکی از زیباترین و مورد توجه‌ترین هنرهای معماری و دکوراسیون داخلی جهان شناخته می‌شود.

مشخصات طرح:
• طراح و ایده پرداز: رضوان یارحقی
• با تشکر از: استودیو ادریسی
• ابزار طراحی: هوش مصنوعی میدجرنی
• سال طراحی: ۱۴۰۲
• محل طرح: کاشان، ایران

تهیه و تنظیم: معمارنیوز
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook