نگاهی به برگزاری دهمین کنگره سالانه بین المللی «عمران، معماری و توسعه شهری»

دهمین دوره کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری به عنوان یکی از منظم ترین و با سابقه ترین گردهمایی های شناخته شده سالانه علمی، پژوهشی و اجرایی حوزه عمران، معماری، شهرسازی و محیط زیست خاورمیانه در کشور ایران در تاریخ ۲۷ الی ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۳ با شرکت بیش از ۳۵۰۰ نفر از فعالین این عرصه شامل دانشگاهیان، صاحب نظران، سیاستگزاران و مدیران، دانشجویان، سازمان های ذی ربط و علاقه مند، مهندسین مشاور، پیمانکاران و متخصصان از کشورهای مختلف جهان با همکاری دانشگاه ساپینزا رم، دانشگاه شیراز، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه مراغه، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه کوثر، انجمن مهندسی رودخانه ایران و سایر دانشگاه های برجسته ایران و ایتالیا در شهر تهران برگزار می‌ گردد.
این کنگره در نظر دارد با معرفی توان علمی و کاربردی برای ارتقای سطح کیفی معماری، سازه و توسعه های شهری و همچنین بررسی نیازمندی و ضرورت‌ های آموزش موارد فوق گام برداشته و با شناسایی نگرش‌ ها، تجربیات نوین و تحلیل ابعاد نظری و کاربردی توسعه شهری، به تحلیل، آموزش و پژوهش آن بپردازد. برگزاری این کنگره همه ساله با شعار “توسعه شهری راهی به سوی توسعه آینده” فرصتی برای گردهمایی صاحبنظران، متخصصان و اندیشمندان درحوزه معماری، سازه و توسعه شهری بوده است.
‌این رویداد مهم به صورت سالیانه و منظم و با بالاترین استاندارد های پژوهشی و علمی و مجوز های مربوطه و با همکاری، حمایت و پشتیبانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی معتبر کشور در دانشگاه های برجسته کشور از جمله دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار گردیده و با توجه به اعتبار بالا و پشتوانه علمی خود همه ساله در مجامع، سایت های تخصصی مربوطه و نهاد های معتبر داخلی و خارجی نمایه گردیده و مقالات و دستاورد های علمی آن ثبت گردیده است.

علاقه مندان می توانند مقالات خود را از طریق مراجعه به پورتال کنگره (www.10icsau.ir) ارسال نمایند. شایان ذکر می باشد در راستای اخذ امتیاز مصاحبه دکتری، گواهینامه مقالات پذیرفته شده به صورت آنی صادر می گردد.

‌محورهای اصلی دهمین کنگره نیز عبارت اند از:
– مهندسی عمران و توسعه پایدار
– سازه، زلزله و بهسازی لرزه‌ای
– مهندسی معماری و توسعه پایدار
– برنامه‌ ریزی، مدیریت و طراحی شهری
– مهندسی ترافیک، حمل و نقل و زیرساخت‌ های شهری
– مهندسی محیط زیست و محیط زیست شهری
– مهندسی شهرسازی و توسعه شهری پایدار
– منظر شهری پایدار و توسعه
– فرهنگ، جامعه‌ شناسی و روانشناسی شهری
– مرمت بافت ها و آثار تاریخی
– مدیریت ریسک و بحران و راه کار های ایجاد مدیریت جامع بحران
– مدیریت جهانگردی و توسعه پایدار شهری
– مدیریت، اقتصاد و کارآفرینی در پروژه

با توجه به اعلام دبیرخانه کنگره ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارایه دستاورد های نوین پژوهشی واجرایی بین اندیشمندان، محققان، صنعتگران، دانشجویان و دست‌ اندرکاران در زمینه عمران، معماری، توسعه شهری و محیط زیست کشور و جهان مهم ترین هدف برگزاری این کنگره با حضور اساتید برجسته بین المللی به خصوص از کشور ایتالیا می باشد. شایان ذکر است طبق قوانین جدید وزارت علوم تنها مقالات ارائه شده در کنفرانس ها و کنگره های دارای مجوز آن وزارت خانه دارای امتیاز پژوهشی و نمره پایان نامه می باشند.
نمایشگاه تخصصی جانبی، مسابقه عکاسی، تورهای تخصصی، کارگاه های آموزشی تخصصی و سخنرانی های کلیدی و نشست های علمی در راستای این کنگره همانند دوره های قبلی برگزار خواهند شد. برای کلیه شرکت کنندگان در کنگره گواهینامه آموزشی معتبر بین المللی صادر گردیده همچنین کلیه مقالات پذیرفته شده هشتمین کنگره علاوه بر درج در مجموعه مقالات کامل کنگره و نمایه در SID، کنسرسیوم محتوای ملی و سیویلیکا در قالب کتاب مجموعه چکیده مقالات چاپ گردیده و کلیه مقالات برگزیده بدون نیاز به داوری مجدد در نشریات و ژورنال های معتبرپژوهشی، تخصصی، ISI و ISC پشتیبان کنگره رایگان چاپ خواهند گردید.

همچنین از امتیازات اصلی این کنگره جهت پژوهشگران گرامی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– امکان صدور آنی گواهینامه مقالات پذیرش شده جهت ارائه به مصاحبه دکتری و اخذ سایر امتیازات مربوطه.
– نمایه سازی و انتشار کلیه مقالات در کتاب و لوح فشرده مجموعه مقالات کنگره، سیویلیکا، کنسرسیوم محتوای ملی، SID و سایر نهادهای بین المللی معتبر.
– برگزاری منظم کنگره در بیش از یک دهه اخیر در سطح بین المللی.
– امکان داوری زودهنگام مقالات در صورت درخواست.
– همکاری دانشگاه های برجسته ایران، ترکیه و ایتالیا در دوره های مختلف.
– تدوین و تکثیر کتاب مجموعه چکیده مقالات کنگره در ۲ جلد فارسی و انگلیسی با تیراژ بالا.
– نمایه سازی و انتشار کلیه مقالات دوره های قبلی برگزار شده به طور کامل در پایگاه های معتبر.
– چاپ رایگان تمامی مقالات برگزیده کنگره بدون نیاز به داوری مجدد در ژورنال ها و مجلات معتبر ISIوISC پشتیبان کنگره.
– اهداء گواهینامه های بین المللی کنگره به زبان فارسی و انگلیسی.
– امکان شرکت و ثبت نام در کنگره به دو حالت حضوری یا غیر حضوری.
– ارائه لوح تقدیر و جوایز نفیس به مقالات برتر.
– ارائه گواهینامه های اختصاصی دارای هولگرام امنیتی کنگره و مهر برجسته و کد شناسایی اختصاصی جهت استعلام و پیگیری آنلاین همراه با ضریب امنیت بسیار بالا و عدم امکان جعل و یا کپی.

علاقه مندان جهت ارسال مقالات، شرکت در کنگره و حضور در نمایشگاه تخصصی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشارکت در این رویداد مهم بین المللی می توانند به پورتال کنگره به آدرس www.10icsau.ir مراجعه نموده و یا با دبیرخانه کنگره به شماره ۰۲۱۷۷۵۴۲۳۰۳ تماس حاصل فرمایند.

دبیرخانه: 
آدرس سایت کنگره: www.10icsau.ir
تلفن تماس: ۰۲۱۷۷۵۴۲۳۰۳ (زمان تماس: شنبه تا چهار شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۴)
ایمیل: info@10icsau.ir

تصویر پوستر 
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook