نمایشگاه گزیده آثار استاد حسین زمرشیدی باعنوان «گوهر گره» در کتابخانه و موزه ملک

نمایشگاه «گوهر گره» گزیده آثار اهدایی زنده‌یاد استاد حسین زمرشیدی چهره ماندگار ایران در عرصه معماری سنتی به کتابخانه و موزه ملی ملک، گشایش یافت.

بیش از ۴۰ تابلو از مجموعه آثار هنری دکتر زمرشیدی، که خانواده ایشان به سفارش وی چندی پس از درگذشت او، کتابخانه شخصی و مجموعه آثار هنری‌اش را به کتابخانه و موزه ملی ملک اهدا کردند تا در دسترس همگان باشد، به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه با هدف تجلیل از سال‌ها تلاش ایشان در گستره معماری سنتی اسلامی- ایرانی، معرفی گزیده‌ای از آثار طراحی وی که به شیوه دستی یا شیوه رایانه‌ای در بازه زمانی سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۱ خورشیدی به مناسبت‌های گوناگون مذهبی و فرهنگی پدید آمده‌اند، همچنین با هدف ترویج سنت نیکوی وقف و اهدا و نقش آن در نگاهبانی و نگاهداری آثار فرهنگی- تاریخی برپا شده است.

تابلوهایی مانند «متن اثر با تزیینات خط شش بندی یک رگی (خانه به خانه)»، «متن اثر با تزیینات خط مکرر معقلی و خط کوفی نمای شش و شمسه» و «متن اثر با تزیینات خط نیم گلپرین معقلی بادبزنی» در این نمایشگاه به چشم می‌آید. همچنین تابلوهایی از عکس‌ها و زندگی‌نامه زنده‌یاد حسین زمرشیدی عضو فرهنگستان هنر و هیئت علمی دانشگاه شهید رجایی برای آگاهی بیش‌تر بازدیدکنندگان به نمایش درآمده است.

* بازدید برای عموم آزاد و رایگان میباشد.

زمان بازدید: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ الی پایان نوروز ۱۳۹۹ (هر ‌روز جز روزهای جمعه‌ها و تعطیل رسمی)
ساعات بازدید: ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۱۵ (پنج‌شنبه‌ها تا ساعت ۱۵:۱۵)
مکان: تهران، میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)، کتابخانه و موزه ملی ملک
منبع: کتابخانه و موزه ملک
دریافت پوستر

منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2021 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook