نمایشگاه “معماران و معماری از یاد رفته”

نمایشگاه معماران و معماری از یاد رفته
به روایت تکنیک های طراحی با دست آزاد

به نقل از مهندس مهدی دریانی:

نزدیک یک دهه است که تغییرات سیاسی، تأثیر خود را بر معماری این مرز و بوم گذاشته است: معماری از یاد رفته! از زمانی که پروژه های EPC از طرف کارگزار بعنوان شیوه ی متداول واگذاری پروژه های ساختمانی مطرح شد، کم کم نقش مهندسین مشاور و بخصوص مهندس معمار در طرح ابنیه کم رنگ شد که نتیجتاً منجر به طراحی و اجرای بناهایی شد که از کیفیت معمارانه برخوردار نبودند. در گذر از شهرهای کوچک و بزرگ ایران، شاهد رشد بی رویه ی بناهایی هستیم که شاید نام “قارچ های سمی” برازندشان باشد. بناهایی که در صورت ازدیاد آنها، تأثیرات مخرب روحی و روانی را بر ساکنان شهرها خواهد گذاشت. این واقعه در حالی اتفاق افتاده است که در گذشته ای نه چندان دور، بناهایی با کیفیت معمارانه توسط معمارانی هنرمند، در شهرهای ما طراحی و ساخته شده است و هدف از نمایشگاه پیش رو، از یک طرف عرضه  آثاری است که گفته ها و آموزه های معمارانه ی بسیاری داشته و از  سویی دیگر، معرفی معماران هنرمندی است که جای خالی فعالیت آنها امروزه در معماری ایران بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.

زمان: ۱۷ الی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، ساعت ۱۰ الی ۱۹
مکان: فرهنگسرای ارسباران، نگارخانه هنر؛
خیابان شریعتی، خیابان جلفا، خیابان ارسباران، (گالری ۲ و ۳ فرهنگسرای ارسباران)
تلفن: ۲۲۸۷۳۳۹۹
دریافت پوستر

منبع خبر: www.MemarNews.com

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook