نمایشگاه عکس معماری حرم مطهر امام علی(ع) – ارومیه

نمایشگاه عکس معماری حرم امام علی(ع) با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی ۱۴ شهریور جهت بازدید علاقمندان و دوست داران اهل بیت(ع) با به نمایش گذاشتن ۲۶ تصویر زیبا و دیدنی از این مکان مقدس افتتاح شد.

محمد خوشخو، عکاس این نمایشگاه اظهار داشت: با ۲۶ اثر مستند سبک معماری از بارگاه امام علی(ع) این نمایشگاه را ترتیب دادم تا علاقمندان به زیارت بارگاه ملکوتی امام علی(ع) از این نمایشگاه بهره ببرند.
از جمله اهدافم از برگزاری این نمایشگاه در کنار مزایای معنوی آن، معرفی معماری ایرانی اسلامی به مردم و نشان دادن کارکرد آن در بناهای مذهبی و نیز به تصویر کشیدن حرم حضرت علی(ع) به قصد زیارت بود.

خوشخو به کمرنگ شدن سبک معماری ایرانی اسلامی در بناهای شهری امروزی اشاره و اضافه کرد: معرفی مصادیق آثار ایرانی اسلامی بیانگر زیبایی ها و ارزش این سبک از معماری است.
وی عمده تصاویر به نمایش گذاشته شده از حرم امام علی(ع) را تصویر نمای عمومی این حرم مطهر اعلام کرد و گفت: تصاویر به نمایش گذاشته شده مربوط به فضای صحن، داخل حرم به همراه برخی از جزئیات، نمای کلی ضریح منور، روضه منوره، دالان های ورودی، رواق ها و کاشی های به کار رفته در حرم امام علی(ع) است.

زمان: ۱۴ الی ۱۸ شهریور ماه ۱۴۹۴
مکان: نگارخانه ارومیه

منبع خبر: www.MemarNews.com

 

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook