نمایشگاه «ایران از لنز هِدین»؛ عکس های سوین آندرس هِدین- کویرشناس و جهانگرد سرشناس سوئدی از ایران

موزه عکسخانه شهر برگزار می کند؛ 

نمایشگاه «ایران از لنز هِدین»؛ عکس های سوین آندرس هِدین- کویرشناس و جهانگرد سرشناس سوئدی از ایران

«ایران از لنز هدین» نمایشگاه تازه موزه عکسخانه شهر است که از چهارشنبه اول آذر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۵ افتتاح خواهد شد. در این نمایشگاه عکس‌ های کویرشناس، جغرافیدان و جهانگرد سوئدی؛ سوین هدین به نمایش گذاشته خواهد شد. مجموعه این تصاویر برگرفته از سفر سوم «سوین هدین» در سال‌ ۱۲۸۵ شمسی (۱۹۰۶ میلادی) به ایران است که برای نخستین بار به نمایش گذاشته می‌ شود.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «هدین در دو سفر نخستش به ایران، بیشتر عکس‌ هایی که برای انتشارات و کارهایی که در ذهن داشت، خریداری نمود. اما در سفر سومش تجهیزات عکاسی خود را به همراه آورد و عکس‌ های فراوانی از کویرهای ایران، روستاهای مناطق کویری (مخصوصا روستاهای مناطق شرق ایران و خراسان) و زیست و زندگی روزانه مردم روستاها و عشایر کویر گرفت. هدین، در سفر سوم یک محقق تمام عیار و جغرافیدان سرشناس بود و موفق شد از ایران آن دوره در روستاهای دور افتاده کویری، عکس‌ های بسیاری بگیرد. عکس‌ های این نمایشگاه از سفر سوم «سوین هدین» به ایران برگزیده شده‌ اند، سفری درخشان در دل کویرهای ایران که بیشتر آن‌ ها مربوط به خراسان و روستاهای آن است. این تصاویر زندگی روزمره مردم کویر ایران را در بیش از ۱۱۷ سال پیش به تصویر کشیده است و سند تصویری بسیار ارزشمندی است.»
علاقه‌مندان به تاریخ، تاریخ عکاسی، جغرافی، مطالعات فرهنگی برای بازدید از نمایشگاه می توانند به موزه عکسخانه شهر مراجعه کنند و برای اطلاعات بیشتر نیز می‌ توانند با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ و ۸۸۸۲۰۸۸۵ تماس بگیرند.

* بازدید از نمایشگاه برای عموم آزاد و رایگان می باشد.
* شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر: ۸۸۸۲۰۸۸۵ و ۸۸۸۴۸۹۹۳

افتتاحیه نمایشگاه: چهارشنبه، ۱ آذر ماه ۱۴۰۲، ساعت ۱۵:۰۰ الی ۱۷:۰۰
زمان: ۱ الی ۲۱ آذر ماه ۱۴۰۲
ساعات بازدید:‌ 
– شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸:۰۰ الی ۱۶:۰۰
– پنج شنبه ها ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰
مکان: تهران، میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، پارک بهار شیراز، موزه عکسخانه شهر

دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook