نتیجه ای بی سرانجام! گزارشی از نشست “مسابقه میدان آزادی کرمان” با حضور شهردار

بروزرسانی مورخ ۹۸/۲/۹:
آخرین خبر در خصوص وضعیت المان میدان آزادی کرمان، در انتهای خبر درج گردید.

اختصاصی، معمارنیوز- یک نتیجه بیشتر مورد انتظار نبود. آنهم به سرانجام رسیدن مسابقه‌، که البته تحقق نیافت. البته که به نتیجه رسیدن مسابقه در چهارچوب فراخوان مسابقه مورد انتظار است. اما ظاهراً شهردار محترم کرمان به شیوه ای خارج از فراخوان قصد دارند نتیجه مسابقه را نتیجه بخش نمایند!
در ادامه گزارش نشست هم اندیشی شهردار کرمان را با ده نفر از برگزیدگان مسابقه مذکور می خوانیم.
تحریریه معمارنیوز

به منظور تعیین تکلیف نهایی طرح و “مسابقه طراحی میدان آزادی” برگزار شد:

به منظور تعیین تکلیف نهایی مسابقه طراحی میدان آزادی، نشست هم اندیشی شهردار کرمان با ده نفر برگزیده این مسابقه برگزار شد.
در این نشست که با حضور شهردار کرمان، مدیر حراست و معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرمان و همچنین با حضور دکتر مسعودی از اساتید دانشگاه برگزار شد موضوعات مرتبط با حواشی پیش آمده در جریان برگزاری مسابقه طرح و در خصوص تعیین تکلیف نهایی مسابقه بحث و تبادل گردید.
همچنین با توجه به اینکه هیچکدام از طرح های ارائه شده در مسابقه قابلیت پیاده سازی منطبق بر وضعیت اجرا شده فعلی تقاطع غیر همسطح آزادی را دارا نمی باشند توافق گردید ادامه روند طراحی در قالب طرح ساماندهی میدان آزادی صورت پذیرد.
لازم به ذکر است شهرداری کرمان در سال ۹۵ به منظور طراحی فضای میدان آزادی پس از اجرایی شدن مسابقه ای برگزار کرد که از میان طرح های ارائه شده تعداد ده طرح به عنوان طرح های منتخب برگزیده شدند.

بروزرسانی مورخ ۹۸/۲/۹:
مدیر روابط عمومی شهرداری کرمان در پاسخ به این سوال، مبنی بر آخرین وضعیت المان میدان آزادی گفت: المان سابق به دلیل جایگزینی یک المان فاخر که واجد ارزش های معماری و شهرسازی شهر کرمان باشد جمع آوری شد.
میرحسینی افزود: شهرداری کرمان جهت طراحی بهترین المان برای میدان آزادی اقدام به برگزاری یک مسابقه کرد که در مرحله اول ۱۰ نفر به عنوان برگزیده انتخاب شدند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: در روند اجرای مسابقه ایراداتی به وجود آمد که اعلام نکردن یک سری الزامات طراحی به شرکت کنندگان از جمله این مشکلات بود لذا نیاز بود تا طرح های انتخابی بازنگری شوند.

مدیر روابط عمومی شهرداری کرمان بیان کرد: برای این منظور با افرادی که از مرحله اول به مرحله دوم راه پیدا کرده بودند جلسه ای برگزار شد و شرایط جدید به آن ها اعلام شد تا طرح های خود را بر اساس این شرایط اصلاح و ارسال کنند تا یک طرح به عنوان برگزیده انتخاب شود.
وی در پایان مطرح کرد: موضوع اعلام نشده به طراح ها مربوط به دودکش های پروژه آزادی است که جهت جمع آوری گاز حاصل از تردد خودروها تعبیه می شود و در حال حاضردر فرصت طراحی منتخبین مرحله دوم هستیم تا با ارائه طرح های اصلاح شده خود یک طرح را انتخاب کنیم.
منبع: راه آرمان کرمان
…………………………………….

لینک مرتبط: «زمانی برای جبران؛ بررسی وضعیت مسابقه طراحی یادمان میدان آزادی کرمان»
لینک مرتبط: اعلام نتایج اولیه و نمایش آثار مسابقه آزاد بین المللی طراحی یادمان میدان آزادی کرمان
لینک مرتبط: بی عدالتی دیگر؛ فراخوان مسابقه آزاد بین المللی طراحی یادمان میدان آزادی کرمان

منبع: کانال اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات شهرداری کرمان
دریافت تصویر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.
هرگونه استفاده از مطالب اختصاصی این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2021 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook