مسابقه معماری “پروژه های برتر با داوری آزاد”

در جشنواره های فیلم های سینمایی گاهاً یک فیلم مورد کم لطفی داوران قرار میگرفت و از ایشان در مراسم اختتامیه سخنی به میان نمی آمد تا این که معیار دیگری برخی فیلم ها را به مرحله ی تقدیر و دریافت تندیس نیز میکشاند که آن معیار نظر مردم بود.
(بهترین فیلم از نگاه مردم یا بهترین فیلمانه از نگاه تماشاگر) بدین ترتیب تا حد قابل توجهی جلوی برخورد های مغرضانه و جناحی گرفته میشد و اما در خصوص مسابقات معماری و قضاوت هایی که بعد از اعلام رسمی مورد قهر برخی معماران قرار میگرفت. با در نظر گرفتن روند این مسابقات و اعتراضات به این قضاوت و داوری ها، نشریه معماری پایدار تصمیم دارد تا با نگرشی نو در نحوه برگزاری و داوری و ایجاد معیاری دیگر جهت انتخاب طرح های برتر اولین دوره مسابقات معماری “پروژه های برتر با داوری آزاد” را برگزار نماید.و با احترام و ارزش قایل شدن به نگاه و تفکر اساتید محترم دانشگاهی تمامی معماران و طراحان داخلی و همچنین دانشجویان این رشته این رقابت را برگذار مینماییم.

شرایط شرکت :
شرکت در این رقابت برای تمامی افراد امکان پذیر است.

نحوه برگزاری و داوری:
پس از ارسال مدارک، هر پروژه اجرا شده در قالب یک شیت ۷۰*۵۰ بینام در دومین همایش سالانه ملی معماری واقع در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در معرض دید کلیه شرکت کنندگان در خواهد آمد.شرکت کنندگان همایش فوق پس از رویت پروژه ها توسط فرمی که در اختیارشان قرار میگیرد اقدام به انتخاب نفرات اول تا پنجم مینمایند.مرحله ی دوم مسابقه ،در نمایشگاه میدکس و مرحله ی سوم و پایانی در نمایشگاه هوفکس  واقع در نمایشگاه بین المللی تهران توسط معماران و عموم مردم داوری میگردد.

مسابقه فوق صرفا برای نخستین بار شامل دو بخش معماری ساختمان  مسکونی، ویلایی و حیاط دار ومعماری داخلی مسکونی، دفاتر اداری، رستوران و فست فود میباشد.

نفرات اول تا سوم از نگاه معماران و نفرات اول تا سوم از نگاه مردم  طی مراسمی با اهدا تندیس و لوح تقدیر، تجلیل به عمل می آید و در شماره آتی نشریه معماری پایدار معرفی میگردند.

آخرین مهلت ارسال پروژه ها تا ۱۰ دی ماه ۹۳

آدرس دبیرخانه : خ ولیعصر خ مطهری خ لارستان پ ۷۸ ط۳   واحد۹
تلفن : ۸ – ۸۸۱۰۱۳۵۶
فکس : ۸۸۹۳۴۳۱۰

سایت مرتبط: www.Memaripaydar.org

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :یک نظر on “مسابقه معماری “پروژه های برتر با داوری آزاد””

  • رامین wrote on ۳ دی, ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸

    سلام
    عملی زیبا و بسیار پر مایه
    اما این هم جای بحث دارد.آیا این نوع مسابقه برگزار کردن درست است؟نه زمان کافی دارد و نه توضیحات مکفی.

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2023 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook