مدرسهٔ تابستانی دانشگاه هنر با محور موضوعی “میراث معماری نظامی: حیات نوین میدان مشق”

دانشکدهٔ معماری و شهرسازی دانشگاه هنر، در راستای تفاهم‌نامهٔ همکاری‌ منعقدشده با مدرسهٔ معماری کلرمون‌فران ENSACF، در شهریورماه امسال مدرسهٔ تابستانی برگزار می‌کند. در ادامهٔ برگزاری دو کارگاه‌ بین‌المللی مشترک بین کشورهای فرانسه، اسپانیا و ارمنستان در سال ۲۰۱۹ با موضوع میراث معماری نظامی در شهر‌های کلرمون‌فران و ایروان، این مدرسه به عنوان سومین کارگاه بین‌المللی مشترک، در تهران محل پردیس باغ ملی دانشگاه هنر برگزار می‌شود.

محور موضوعی مدرسهٔ تابستانی، حیات نوین میدان مشق: میراث معماری نظامی است که با بستر تاریخی دانشگاه هنر در پردیس باغ ملی (میدان مشق سابق) پیوند دارد. این مدرسه از تاریخ ۹ الی ۱۴ شهریور به مدت شش روز در دانشکدهٔ معماری و شهرسازی، پردیس باغ ملی تشکیل می‌شود.

برگزارکنندگان:
دانشکدهٔ معماری و شهرسازی دانشگاه هنر ​​
مدرسه ملی و عالی معماری کلرمون‌فران فرانسه
و با حمایت کرسی یونسکو

برنامه‌های مدرسهٔ تابستانی:
– برگزاری کارگاه-مسابقهٔ طراحی در تیم‌های مشترک دانشجویان ایرانی و فرانسوی
– نشست، پانل تخصصی و سخنرانی اعضای هیئت علمی متناسب با موضوع مدرسه
– بازدید جمعی از تهران و خارج تهران در قالب تورهای تخصصی
– برگزاری جلسهٔ ژوری و انتخاب طرح برگزیده با اهدای دیپلم افتخار و هدیهٔ نفیس
– ارائه گواهی بین‌المللی به کلیهٔ شرکت‌کنندگان
– و رویدادهای جانبی با همکاری سایر گروه‌های دانشگاه هنر

شرایط شرکت در مدرسهٔ تابستانی:
کلیهٔ دانشجویان سال آخر کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های معماری، معماری داخلی، مرمت، طراحی شهری و رشته‌های مرتبط با طراحی محیط می‌توانند در این مدرسه شرکت کنند. تسلط به یکی از زبانهای انگلیسی یا فرانسوی برای حضور در مدرسه ضرورت دارد.
دانشجویان پس از ارسال مدارک خود، توسط کمیته برگزاری که متشکل از اعضای هیئت علمی دانشکدهٔ معماری و شهرسازی است مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

استادان حاضر در مدرسه تابستانی:
– سیمون تیسو؛ مدیر مدرسهٔ معماری کلرمون‌فران
– ایوان کوتیه؛ استاد و مدرس مدرسهٔ معماری کلرمون‌فران
– دکتر شهرام حسین‌آبادی؛ عضو هیئت علمی مدرسهٔ معماری کلرمون‌فران
– اعضای هیئت علمی دانشکدهٔ معماری و شهرسازی و دانشکدهٔ حفاظت و مرمت دانشگاه هنر

هزینه شرکت در مدرسه:
مبلغ یک میلیون تومان (بیست درصد تخفیف برای دانشجویان دانشگاه هنر)
هزینه پس از اعلام اسامی دانشجویان پذیرفته‌شده برای شرکت در مدرسه و قطعیت حضور دریافت می‌شود.

مهلت و چگونگی ارسال مدارک متقاضیان:
دانشجویان مدارک خود اعم از رزومه و پورتفلیو از سه پروژهٔ انجام‌شده را در قالب حداکثر دو صفحه آ۴ به انضمام مدرک تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی (چنانچه موجود است) به آدرس ایمیل sumart@art.ac.ir ارسال نمایند.

* با توجه به افزایش ظرفیت شرکت‌کنندگان، دانشجویان متقاضى با شرایط اعلام‌شده، تا ۲۱ تیرماه فرصت دارند مدارک خود را به نشانی ایمیل مدرسه ارسال نمایند.
مرحلهٔ اول پذیرش دانشجویانى که مدارک خود را ارسال نموده‌اند، اعلام شده‌است. نتیجهٔ قطعى پذیرش، حداکثر تا ۲۵ تیرماه به متقاضیان اعلام خواهد شد.

مدرسهٔ معماری کلرمون‌فران، حدوداً پنجاه سال پیش در سال ۱۹۷۰ تاسیس شده‌است و در حال حاضر یکی از بیست مدرسهٔ عالی و ملی معماری فرانسه است که تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه اداره می‌شوند.
مدرسهٔ فعلی در تپه‌های شمالی شهر کلرمون‌فران در بیمارستان قدیمی که یک اثر معماری مطرح معاصر است‌ و در سال ۲۰۱۵ مورد بازسازی قرار گرفته، مستقر شده‌است.
این مدرسه در حال حاضر دارای دو مقطع لیسانس معماری، فوق‌لیسانس معماری با سه گرایش ETEH ( اکوطراحی سرزمین و فضاهای سکونتی) ، METAPHAUR (میراث سکونت شهری و روستایی) و EVAN (شهر، معماری و طبیعت) است. پس از دورهٔ فوق لیسانس، امکان شرکت در HMNOP دورهٔ توانمندسازی برای مدیریت پروژه یا ورود به کار حرفه‌ای وجود دارد.
یک گروه پژوهشی از سال ۲۰۱۵ در مدرسه تشکیل شده و در سال تحصیلی آینده، از سوی کمیته عالی ارزیابی آموزش و پژوهش فرانسه مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا عنوان رسمی پژوهشکده را اخذ نماید و دوره دکترای معماری را راه اندازی کند. این گروه پژوهشی در حال حاضر ۱۷ استاد پژوهشگر عضو اصلی و ۱۷ استاد عضو وابسته دارد و موضوع تخصصی آن پیرامون معماری حاشیه ها و حاشیه های معماری تعریف شده است. در همین راستا، همایشی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ در مدرسه برگزار خواهد شد.

تعداد دانشجویان این مدرسه ۶۰۰ نفر است که ده درصد آن را دانشجویان غیرفرانسوی تشکیل می‌دهند.

دانشکدهٔ معماری و شهرسازی دانشگاه هنر و مدرسهٔ معماری کلرمون‌فران در خردادماه ۱۳۹۷ تفاهم‌نامهٔ همکاری‌های علمی به امضاء رساندند.

مهلت ارسال مدارک: ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۸
نتیجهٔ قطعى پذیرش به متقاضیان: حداکثر تا ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۸
زمان برگزاری مدرسه:
 ۹ الی ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
مکان برگزاری: دانشکدهٔ معماری و شهرسازی، پردیس باغ ملی

راه ارتباطی با دبیرخانه: 
ایمیل: sumart@art.ac.ir
جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخبار روزانهٔ مدرسهٔ تابستانی: Instagram.com/uoa.summerschool

دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

 

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2021 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook