فراخوان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در مقطع ‌دکتری، سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشگاه علم و صنعت ایران

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در مقطع ‌دکتری، سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون استعداد های درخشان سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (آیین نامه ی استعداد های درخشان مورخ ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ و ۱۲/۱۶/ ۱۳۹۳ و ابلاغیه ۱۳۹۶/۱۲/۱۶) و مصوبه ستاد ممتازین دوره دکتری دانشگاه، در رشته‏ و گرایش های اعلام شده، مورد بررسی قرار می‏ دهد. متقاضیان ‏باید ثبت ‏نام اولیه خود را از تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ الی ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ صرفاً به صورت غیر حضوری از طریق سامانه گلستان انجام دهند.

شرایط عمومی پذیرش:
الف) داشتن حداقل معدل ۱۶ در مقطع کارشناسی (با اعمال ضریب همترازی)

ب) داشتن حداقل معدل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان نامه) در مقطع کارشناسی ارشد (با اعمال ضریب همترازی)

ج) کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق آئین نامه الزامی است.
* تبصره (۱): کسب حداقل ۷ امتیاز از جدول (امتیازات پژوهشی)  الزامی است. (فایل اطلاعیه و خلاصه آیین نامه در انتهای خبر)
* تبصره (۲): دانشجویان کارشناسی ارشد ترم چهارم (ورودی ۹۹) که تمام واحد های تئوری (غیر از پایان نامه) خود را گذرانده باشند در صورتی که جزء رتبه های اول، دوم یا سوم باشند، می توانند بدون کسب ۷ امتیاز تبصره ۱ در آزمون مصاحبه شرکت نمایند. لازم به ذکر است در صورتی که تعداد هر ورودی در هر کد رشته محل در دوره کارشناسی ارشد تا ۵ نفر باشد، صرفا رتبه اول، چنانچه ظرفیت پذیرش بین ۶ تا ۱۰ نفر باشد، رتبه های اول و دوم و برای تعداد ۱۱ نفر بالاتر، رتبه های اول تا سوم قابل قبول خواهد بود. (بارگذاری گواهی رتبه الزامی است)
* تبصره (۳): تمامی مقالات ارسال شده می بایست با ذکر استاد راهنما دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد باشد. مقالات بدون ذکر استاد راهنما هیچ امتیازی ندارد. 

د) کسب حداقل نمره ۵۵ از آزمون زبان (مطابق با آئین نامه مصوب دانشگاه)

ه) دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برخوردار شوند (دانش آموختگان فروردین ماه سال ۱۳۹۹ به بعد).
* تبصره (۴): متقاضیان می توانند حداکثر در دو رشته-گرایش همنام یا متناسب با رشته تحصیلی خود در فراخوان ثبت نام نمایند و برای هر رشته-گرایش هزینه ثبت نام جداگانه ای باید پرداخت شود. لازم به ذکر است که داوطلب در صورت داشتن شرایط لازم، بایستی در هر رشته گرایش جداگانه مصاحبه شوند.

• دریافت مدارک مورد نیاز ثبت نام:
اطلاعیه و خلاصه آیین نامه
راهنمای تصویری ثبت نام

مهلت ثبت نام و ارسال مدارک: حداکثر تا تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

* پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری مطابق ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تایید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده از سوی داوطلب به معنی پذیرش قطعی وی برای انجام مصاحبه نمی باشد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد. در هر زمان (حتی زمان فارغ التحصیلی) مشخص گردد که فرد پذیرش شده فاقد شرایط آیین نامه مربوطه بوده است، پذیرش وی لغو و عواقب ناشی از آن به عهده خود متقاضی خواهد بود. در صورت داشتن سوال و یا بروز هر گونه مشکل در انجام مراحل ثبت نام، با پست الکترونیک به نشانی falakiyan@iust.ac.ir و یا شماره تلفن ۷۳۲۲۵۵۸۳ (خانم فلکیان) تماس حاصل نمایید. 

(منبع: دانشگاه علم و صنعت ایران)

سایت مرتبط: www.iust.ac.ir
دریافت تصویر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook