فراخوان دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال (ویژه شبه‌قاره هند)

دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های ارزشمند در حوزه مطالعات ایرانی در حوزه منطقه شبه قاره هند، دومین جایزه منطقه‌ای کتاب سال را در سه بخش تألیف، ترجمه و تصحیح، و در میان آثاری که برای اولین بار طی دو سال قبل میلادی (۲۰۱۵-۲۰۱۶) در شبه قاره هند چاپ شده است برگزار می‌کند.

موضوعات و ویژگی های کتاب های برگزیده:
مطالعات ایرانی: کلیات/ زبان و زبان شناسی ایرانی/ مردم شناسی/ تاریخ علم در ایران/ شعر و ادب فارسی/ تاریخ ایران/ هنر و معماری ایرانی/ تاریخ وتمدن ایران باستان/ ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی/ مطالعات ایران امروز و غیره

کتاب برگزیده باید دارای ویژگی های زیر باشد:
الف) برخورداری از ابتکار وخلاقیت در ارائه بینش اسلامی و تحقیقات و مطالعات ایرانی.
ب) ارزشمندی فرهنگی بسیار در خور توجه و منطبق با معیارهای تحقیقی و مأخوذ از منابع معتبر و مستند.
ج) رعایت معیارهای اساسی ترجمه به زبان‌های مقصد به نحو مطلوب در کتب ترجمه شده.
د) رعایت آداب و قواعد تصحیح انتقادی متون به همراه توضیحات وحواشی لازم در کتب تصحیح شده.
ه. دارا بودن کیفیت مطلوب از نظر تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل بندی موضوعات، رعایت هماهنگی فصول و یک دستی مطالب، ذکر فهارس فنی، ویراستاری، کتاب آرایی و نداشتن غلط چاپی.

• آثار برتر و نفرات برگزیده در مراسمی که به همین مناسبت در علی‌گر برگزار می شود، معرفی خواهند شد.
• آخرین مهلت ارسال آثار: پایان نوامبر ۲۰۱۷ (۹ آذر ماه ۱۳۹۶)  تمدید به مدت یک ماه
اعلام نتایج: فروردین ۹۷

توجه: در صورت در دسترس نبودن نسخه چاپی و یا دشواری ارسال اصل کتاب، شرکت کنندگان می توانند نسخه الکترونیکی کتاب مورد نظر خود را به رایانشانی bookaward@ketab.ir یا azarmidsafavi@gmail.com ارسال کنند.

بدینوسیله از کلیه ناشران، پدید آورندگان و صاحبنظران دعوت می شود یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را جهت شرکت در این دوره از جایزه منطقه ای کتاب سال، تا پایان ماه نوامبر ۲۰۱۷ به یکی از نشانی های ذیل ارسال نمایند.

بروزرسانی مورخ ۹۷/۳/۲۰:
تاریخ های قبلی فراخوان تغییر یافت:
دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به شناسایی و انتخاب آثار برتر در قالب تالیف، ترجمه و تصحیح انتقادی متون فارسی از میان آثاری که برای اولین بار طی ۵ سال گذشته میلادی (۲۰۱۷-۲۰۱۲) در هند چاپ شده است، اقدام می کند.

بر اساس این فراخوان، علاقمندان می توانند آثار خود را در حوزه مطالعات ایرانی (کلیات، زبان و زبان شناسی ایرانی، مردم شناسی، تاریخ و تمدن ایران باستان، تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران پس از اسلام، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، هنر و معماری ایرانی، تصحیح انتقادی متون کلاسیک فارسی، ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی و مطالعات فرهنگی مربوط به ایران امروز و سایر موضوعات مرتبط با مطالعات و تحقیقات فارسی و ایرانی به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

کتاب‌هایی در این دوره از جایزه مورد داوری قرار می‌گیرند که از انسجام ساختاری، محتوایی و ابتکار و خلاقیت در ارائه یافته های علمی و پژوهشی مرتبط با موضوع برخوردار باشند و محتوای کتاب دارای اثرگذاری فرهنگی و از روش علمی و معیارهای پژوهشی با استفاده از منابع معتبر و مستند بهره گیری کرده باشد.

همچنین، در کتب ترجمه شده از فارسی به زبان های دیگر معیارهای اساسی ترجمه رعایت و به گزینی در تصحیح متون کلاسیک فارسی و رعایت روش علمی و آداب و قواعد فنی تصحیح انتقادی همراه با تعلیقات و حواشی در کتب تصحیح شده رعایت شود.

از نظر تناسب حجم کتاب با محتوا، فصل بندی دقیق و علمی موضوعات، رعایت هماهنگی فصول و یکدستی مطالب، تنظیم فهارس ضروری، ویراستگی فنی و محتوایی، بهره مندی از ظرایف و دقایق هنر کتاب آرایی و نداشتن اغلاط چاپی از کیفیت مطلوب برخوردار باشد.

بر اساس این فراخوان، از ناشران، پدید آورندگان و صاحبنظران دعوت می‌شود یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را برای شرکت در این دوره از جایزه منطقه‌ای کتاب سال، تا ۳۰ ماه می ۲۰۱۸ (برابر با ۹ خرداد ۹۷) به یکی از نشانی‌های ذیل ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۹۸۲۱۸۸۸۶۱۳۲۰ ، ۵-۹۸۲۱۸۸۸۳۷۷۷۴ ،۹-۸۸۸۴۰۸۱۸ ۹۸۲۱
۹۸۲۱۸۸۸۳۷۷۷۶(فکس)و (هند) ۹۱۹۸۹۹۰۵۸۹۹۰تماس بگیرند.

ایران، تهران، میدان هفتم تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره۷، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران.
– ایران، تهران، میدان هفتم تیر، خیابان شهید مفتح جنوبی، رو به روی ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان اردلان، پلاک ۲۵
– هند، دپارتمان زبان فارسی دانشگاه دهلی، دهلی-۰۷

لازم به ذکر است در صورت در دسترس نبودن نسخه چاپی و یا دشواری ارسال اصل کتاب، شرکت کنندگان می توانند نسخه الکترونیکی کتاب مورد نظر خود را به نشانی bookaward@ketab.ir یا info@bonyadbidel.ir یا persianfoundationnofindia@gmail.com ارسال کنند.

آثار برتر و نفرات برگزیده در مراسمی که به همین مناسبت در شهر دهلی برگزار می شود، معرفی خواهند شد.
………………………………………….

دبیرخانه:
– تهران، میدان هفتم تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره ۷، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران
تلفن تماس جهت اطلاعات بیشتر: ۹۸۲۱۸۸۸۶۱۳۲۰+     –      ۹۱۹۸۳۷۳۰۲۲۵۹+

– مرکز مطالعات فارسی “نورس” روبروی “سیما” خیابان انوپ شهر علی گر &ndash هند.۲۰۲۱۲۲

سایت مرتبط: www.bookaward.ir
پوستر فراخوان
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

 

 

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2021 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook