فراخوان دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری

فراخوان دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (مجمع شهری تهران TUF)

معرفی جشنواره:
مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، با هدف توسعه گفتمان علمی، تبادل اندیشه‌ها، اشتراک دانش و انتقال تجارب موفق حوزه مدیریت شهری، جشنواره پژوهش و نوآوری(مجمع شهری تهران) را یازده دوره برگزار نموده است. رویدادی که در طول بیش از یک دهه برگزاری، از سطح شهرداری تهران به سطح ملی و بین‌المللی ارتقاء یافته و تلاش نموده است بستری به منظور هم‌اندیشی جامعه علمی و دانشگاهی برای حل چالش‌های شهری را فراهم آورد.
به منظور بسترسازی تحقق رویکرد “تهران شهری برای همه” دوازدهمین دوره این جشنواره با محوریت تاب‌آوری شهری به صورت مشترک همگام با هفتمین جشنواره پژوهش، آموزش و نوآوری مدیریت شهری و روستایی برگزار می‌شود.
این رویداد با مشارکت نهادها، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقات و نوآوری شهری، شرکت‌های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری، انجمن‌های علمی و با ایده بهره‌برداری از آخرین تولیدات علمی و راهکارهای خلاقانه در حل چالش‌های شهری برنامه‌ریزی شده است.

اهداف جشنواره عبارتند از:
– شناسایی، تبادل و ترویج دستاوردهای علمی و تجربی در حوزه مدیریت شهری
– تعامل با شهرهای ایران و جهان، سازمانها، نهادها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی با هدف اشتراک گذاری دانش و انتقال تجارب شهری
– شبکه سازی و ارتباط با اندیشمندان، نخبگان، جامعه دانشگاهی با هدف هم افزایی علمی و بهره گیری از خرد جمعی
– تقویت کاربست پژوهش های نظری، تکمیل و عملیاتی نمودن اجزای زنجیره علم و نوآوری شهری
– تکریم و قدردانی از پژوهشگران حوزه مدیریت شهری و ایجاد انگیزه جهت مشارکت بیشتر

رویکردهای اصلی جشنواره پژوهش و نوآوری در دوره دوازدهم به لحاظ محتوایی و علمی:
– شفافیت در داوری، با تاکید بر بهره گیری از اعضای هیات علمی برجسته و پیشرو در سطح کشور در قالب کارگروه های داوری – علمی جشنواره‌
– مشارکت تمامی ذی نفعان، به منظور دستیابی به راهکارهای خلاقانه و نوآورانه در خصوص چالش های شهری شامل نهادهای دولتی، دانشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی، پژوهشکده ها و انجمن های علمی، سازمان‌های مردم نهاد و نخبگان، فرهیختگان و فعالان شهری
– تبدیل شدن به رویداد مجمع شهری تهران، با تمرکز بر ایجاد رابطه میان عرصه اندیشه و عمل در خصوص مسائل شهری کشور با الگوبرداری و بهره گیری از درس آموخته ها و تجارب جهانی در برگزاری رویدادهای مشابه
– تمرکز بر کاربست نتایج مطالعات برگزیدگان در فاصله میان دو رویداد
– استقلال مالی رویداد با توجه به ظرفیت ها و تغییر رویکرد از نتایج علمی صرف به کاربست خروجی ها و راهکارهای خلاقانه

قالب های ارسال آثار جشنواره:
– پایان نامه
– طرح پژوهشی
– طرح نوآورانه
– کتاب
– مقاله

محورهای جشنواره:
• مطالعات و نوآوری ها در محورهای:
* – شهرسازی و معماری
– خدمات شهری، محیط زیست و انرژی
– اقتصاد و مالیه شهری
– حمل و نقل و ترافیک
– حکمروایی و حقوق شهری
– اجتماعی و فرهنگی
– مدیریت ایمنی و بحران شهری
– مدیریت عمران شهری
– دورکاری و توسعه منابع انسانی
– رسانه ارتباطات و اطلاع رسانی
– کاربست پروژه های پژوهشی
– سیاست گذاری و آینده پژوهی شهری
– نوآوری شهری
– دیپلماسی شهری
– سلامت شهری
– مدیریت توسعه روستایی
• محور ویژه:
تاب آوری شهری

* توضیحات در رابطه با (محور شهرسازی و معماری):
شهرها مانند موجودات زنده در حال تغییر و رشد هستند. در این مسیر تغییر، شناسایی مشکلات و بستر وقوع آن‌ها، پیش‌بینی راه‌حل‌ها و ایجاد شرایط مناسب زیست انسانی به همراه توجه به ارزش‌های فرهنگی و هویتی ضروری است. از این منظر عرصه شهرسازی و معماری به واسطه تاثیر بر کالبد شهری و تصمیم‌هایی که آینده و رشد شهری را متاثر خواهد کرد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
شهرسازی برنامه‎‌ریزی برای توسعه شهرها با در نظر گرفتن نیازهای اجتماعی و اقتصادی و کمینه کردن مشکلات شهری و پاسخگویی به نیازهای عمومی جمعیت شهری است. از سویی معماری، هنر خلق فضای زیستی است. این هنر بر پایه فنون کامل ساختمانی و پاره‌ای از علوم انسانی شکل گرفته که بر فضای خود تاثیر می‌گذارد. در حقیقت معماری از شهرسازی جدا نیست. معماری، بخش خصوصی‌تر زندگی شهری، محسوب می‌شود.
اهم محورهای حوزه شهرسازی و معماری به عنوان یکی از محورهای یازدهمین جشنواره بین المللی پژوهش و نوآوری مدیریت شهری با هدف تعامل با اساتید، دانشجویان، مدیران و علاقمندان به این حوزه، دربردارنده موارد زیر می‌باشد:
• بازنوسازی نواحی فرسوده و ناکارآمد شهر تهران
• کنترل نظام بصری و منظر شهری
• نظارت و کنترل ساخت و ساز و گسترش شهری
• حفاظت از نواحی تاریخی و پهنه‌های طبیعی واجد ارزش شهر تهران

شرایط و ضوابط  ارسال آثار:
– کلیه آثار ارسالی باید در سامانه ثبت نام جشنواره پژوهش و نوآوری ثبت شوند.
– شرکت کنندگان در جشنواره آثار خود را در سایت جشنواره به آدرس www.tuf.tehran.ir بارگزاری نمایند.
– آثاری که مربوط به دو سال اخیر باشند، در فرایند داوری شرکت داده خواهند شد. (آثار باید دارای مدرک انتشار از بازه زمانی پس از ۹۷/۰۲/۱۰ باشند.)

شرایط ارسال آثار بخش جشنواره:
۱. دستاوردهای علمی نویسندگان بایستی مرتبط به ۲ سال اخیر (۱۳۹۶-۱۳۹۷)باشد و آثار خارج از این محدوده زمانی توسط دبیرخانه جشنواره حذف خواهند گردید.
۲. از آنجایی که هدف جشنواره شناسایی آثار و تکریم پژوهشگران برتر می باشد لذا آثار ارسالی که در ۲ سال اخیر در کنفرانس یا مجله علمی و غیر علمی داخلی یا بین المللی چاپ و ارایه شده باشند قابل پذیرش می باشند.
۳. هیچگونه محدودیتی در تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره در محورهای موضوعی ۱۴ گانه و قالب های ۵ گانه برای افراد حقیقی و حقوقی وجود ندارد.
۴. مجموعه آثار ارسالی توسط افراد حقیقی/ حقوقی بر اساس محور موضوعی به صورت مجزا مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت.
۵. در بخش آثار حقیقی نویسنده یا نویسندگان و در بخش آثار حقوقی نویسندگان/مجریان به همراه بالاترین مقام مسئول(کارفرمای پژوهشی) مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
۶. دبیرخانه کنفرانس حق رد یا پذیرش آثار ارسالی را برای خود محفوظ می داند و ارسال آثار برای داوری حقی برای نویسندگان از جهت پذیرش در جشنواره ایجاد نمی نماید.
۷. شرکت کنندگان محترم می بایستی تمامی اطلاعات مورد نیاز ثبت نامی شخصی و اطلاعات مربوط به اثر را در سایت جشنواره بارگزاری نمایند. بدیهی است آثار فاقد اطلاعات شناسنامه ای از طرف دبیرخانه جشنواره حذف خواهند گردید.
۸. آثار فیزیکی ارسالی به دبیرخانه جشنواره به استثنای آثار نفیس عودت داده نخواهد شد و در محل کتابخانه و مرکز اسناد مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران مورد بهره برداری عموم علاقمندان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.
۹. دستاوردهای علمی می بایست حاصل کار پژوهشی و مطالعات مستقیم نویسندگان باشد و در صورت استفاده از نتایج و دستاوردهای سایر پژوهشگران و یا سازمان های همکار در پژوهش ضروری است مطابق اصول علمی و حق مالکیت معنوی ارجاعات لازم درج گردد. (بدیهی است ترجمه مقالات خارجی نمی تواند به عنوان کاری پژوهشی تلقی گردد. در صورت وجود هرگونه ادعایی در این خصوص مسئولیت آن با نویسنده مسئول خواهد بود.)
۱۰. ضروری است در خصوص انتشار اطلاعات محرمانه و خصوصی شرکت‏ها، قوانین موضوعه رعایت و اجازه انتشار اطلاعات مذکور قبلا توسط نویسندگان از سازمان های مربوطه اخذ شده باشد. بدیهی است مسئولیت عدم رعایت این مسئله به طور کامل بر عهده نویسندگان می باشد.
۱۱. مسئولیت عدم رعایت حق مالکیت معنوی سایر افراد و استفاده نادرست از مطالب علمی دیگران در اثر ارسالی بر عهده نویسندگان می باشد و دبیرخانه کنفرانس در این خصوص مسئولیتی ندارد. با این حال دبیرخانه به محض اطلاع از این موضوع و در هر زمان، اطلاع رسانی و اقدامات قانونی لازم در این خصوص را انجام خواهد داد.
۱۲. مسئول پیگیری تمامی امور مربوط به اثار حقیقی فارغ از جایگاه علمی نویسندگان، نویسنده مسئول می باشد.
۱۳. در صورتی که مشخص شود نام برخی از نویسندگان بدون اطلاع و رضایت آنها در بخش نویسندگان مقاله درج شده است، کلیه مقالات نویسنده مسئول از فرایند داوری حذف و اقدامات قانونی لازم در این خصوص انجام خواهد شد.
۱۴. اطلاعات تماسی و مشخصات نویسندگان به هیچ وجه در اختیار هیچ شخص سومی قرار داده نخواهد شد و دبیرخانه ملزم به حفظ اطلاعات شخصی افراد می باشد.
۱۵. اضافه کردن، حذف و یا تغییر ترتیب نویسندگان مقالات صرفا تا قبل از اعلام نتایج و با شرایط زیر امکان پذیر است:
– اعلام علت اضافه کردن، حذف و یا تغییر ترتیب نویسندگان از طریق ارسال ایمیل، فکس یا نامه به دبیرخانه توسط نویسنده مسئول مقاله
– اعلام موافقت تغییرات مربوطه توسط تمامی نویسندگان از طریق ارسال ایمیل، فکس یا نامه به دبیرخانه. این مسئله شامل نویسندگانی که نام آن ها حذف یا اضافه می شود نیز می گردد.
۱۶. دبیرخانه کنفرانس اجازه انتشار مقالات پذیرفته شده به صورت چاپ کتاب مجموعه مقالات و یا انتشار الکترونیکی آن را به هر نحو دارا می باشد. بدیهی است دبیرخانه و هیچ مرجع دیگری اجازه تغییر محتوای مقالات اعم از نام و مشخصات نویسندگان و یا متن داخل اثر را نخواهند داشت.

ضوابط ارسال مقالات بخش کنفرانس:
۱. دستاوردهای علمی مقالات می بایست حاصل کار پژوهشی و مطالعات مستقیم نویسندگان باشد و در صورت استفاده از نتایج و دستاوردهای سایر پژوهشگران و یا سازمان های همکار در پژوهش ضروری است مطابق اصول علمی و حق مالکیت معنوی ارجاعات لازم در مقاله درج گردد. (بدیهی است ترجمه مقالات خارجی نمی تواند به عنوان کاری پژوهشی تلقی گردد. در صورت وجود هرگونه ادعایی در این خصوص مسئولیت آن با نویسنده مسئول مقاله خواهد بود.)
۲. ضروری است در خصوص انتشار اطلاعات محرمانه و خصوصی شرکت‏ها قوانین موضوعه رعایت و اجازه انتشار اطلاعات مذکور قبلا توسط نویسندگان از سازمان های مربوطه اخذ شده باشد. بدیهی است مسئولیت عدم رعایت این مسئله به طور کامل بر عهده نویسندگان مقاله می باشد.
۳. دبیرخانه کنفرانس حق رد یا پذیرش مقالات ارسالی را برای خود محفوظ می داند و ارسال مقالات برای داوری حقی برای نویسندگان از جهت پذیرش مقاله در کنفرانس ایجاد نمی نماید.
۴. محتوا و دستاوردهای علمی نویسندگان مقالات نباید قبلا در هیچ کنفرانس یا مجله علمی و غیر علمی داخلی یا بین المللی منتشر شده باشند (به استثنای انتشار محتوای مقاله در قالب پایان نامه، یا انتشار بخشی از آن در قالب محتوای سخنرانی یا تدریس آکادمیک یا انتشار تنها بخشی از محتوای دستاورد علمی نویسندگان به صورتی که بتوان مقاله جدید را به طور مشخص از مقاله قبلی تفکیک نمود). در غیر این صورت کمیته علمی کنفرانس، به محض مشخص شدن موضوع مقاله را از فرایند داوری خارج و ضمن اطلاع به کنفرانس و مجلات مذکور، اقدامات قانونی لازم را انجام خواهد داد.
۵. پس از ارسال مقاله و در طی زمان داوری، مقاله نمی بایست به هیچ کنفرانس یا مجله داخلی یا بین المللی دیگری جهت داوری ارسال گردد.
۶. مسئولیت عدم رعایت حق مالکیت معنوی سایر افراد و استفاده نادرست از مطالب علمی دیگران در مقاله ارسالی بر عهده نویسندگان می باشد و دبیرخانه کنفرانس در این خصوص مسئولیتی ندارد. با این حال دبیرخانه به محض اطلاع از این موضوع و در هر زمان، اطلاع رسانی و اقدامات قانونی لازم در این خصوص را انجام خواهد داد.
۷. مسئول پیگیری تمامی امور مربوط به مقاله ارسالی فارغ از جایگاه علمی نویسندگان، نویسنده مسئول می باشد.
۸. در صورتی که مشخص شود نام برخی از نویسندگان بدون اطلاع و رضایت آنها در بخش نویسندگان مقاله درج شده است، کلیه مقالات نویسنده مسئول از فرایند داوری حذف و اقدامات قانونی لازم در این خصوص انجام خواهد شد.
۹. مقاله ارسالی باید متناسب با محورهای کنفرانس تهیه و دارای ساختار علمی و چارچوب شکلی استاندارد کنفرانس باشد.
۱۰. اطلاعات تماسی و مشخصات نویسندگان به هیچ وجه در اختیار هیچ شخص سومی قرار داده نخواهد شد و دبیرخانه ملزم به حفظ اطلاعات شخصی افراد می باشد.
فایل مقالات ارسالی ضرورتا می بایست به وسیله نرم افزار ۲۰۱۰ MS Word ترجیحا آخرین و به روزترین نسخه) و Latex تهیه و ارسال گردد. همچنین برای جلوگیری از مغایرت‏های احتمالی در فایل ارسالی MS Word 2010 11. خصوصا در اعداد و شکل‏ها ضروری است فایل PDF مقاله نیز به همراه مقاله ارسال گردد. بدیهی است مقالاتی که صرفا با فرمت PDF یا سایر فرمت ها ارسال شده باشد در فرایند داوری قرار نخواهند گرفت.
۱۲. اضافه کردن، حذف و یا تغییر ترتیب نویسندگان مقالات صرفا تا قبل از اعلام نتایج مقالات و با شرایط زیر امکان پذیر است:
– اعلام علت اضافه کردن، حذف و یا تغییر ترتیب نویسندگان از طریق ارسال ایمیل، فکس یا نامه به دبیرخانه توسط نویسنده مسئول مقاله
– اعلام موافقت تغییرات مربوطه توسط تمامی نویسندگان مقاله از طریق ارسال ایمیل، فکس یا نامه به دبیرخانه. این مسئله شامل نویسندگانی که نام آن ها حذف یا اضافه می شود نیز می گردد.
۱۳. دبیرخانه کنفرانس اجازه انتشار مقالات پذیرفته شده به صورت چاپ کتاب مجموعه مقالات و یا انتشار الکترونیکی آن را به هر نحو دارا می باشد. بدیهی است دبیرخانه و هیچ مرجع دیگری اجازه تغییر محتوای مقالات اعم از نام و مشخصات نویسندگان و یا متن داخل مقاله را نخواهند داشت.
* جهت دریافت “چارچوب مقالات بخش کنفرانس نوآوری شهری” به سایت جشنواره مراجعه شود.

برنامه های جانبی:
– نشست های تخصصی در حوزه مدیریت شهری
– نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی
– رویدادهای نوآورانه
– ارائه فناوری ها و نوآوری های مرتبط با مدیریت شهری در فضای نمایشگاه و فضای بازار جشنواره
– نمایشگاه نوآوری های شهری
– کارگاه های آموزشی

مدل داوری آثار:
– دریافت آثار
– غربالگری اولیه (دبیرخانه)
– داوری مرحله اول (مدیریت های مطالعات و برنامه ریزی)
– داوری مرحله دوم (اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مزاکز پژوهشی)
– داوری مرحله سوم (روسای کارگروه های علمی متشکل از نمایندگان تمامی گروه های داوری)
– برندگان نهایی

مشاهده کمیته علمی جشنواره و شورای سیاست گذاری:
لینک مشاهده اسامی

ثبت نام و ارسال اثر:
ثبت نام افراد حقیقی بخش جشنواره
ثبت نام افراد حقوقی بخش جشنواره

زمانبندی جشنواره:
آغاز دریافت آثار و داوری: ۷ خرداد ماه ۹۹
اتمام مهلت دریافت آثار:
۳۰ مهر ماه ۹۹
تاریخ اعلام نتیجه بررسی اصل آثار:
۱۵ آبان ماه ۹۹
اتمام فرایند داوری: ۱۲ آذر ماه ۹۹
زمان برگزاری جشنواره: ۲۶ آذر ماه ۹۹
مکان برگزاری: تهران، سالن همایش‌های برج میلاد

دبیرخانه جشنواره:
خیابان شریعتی، خیابان پل رومی، خیابان شهید اکبری، نبش خیابان شهید آقابزرگی، پلاک ۳۲، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
کد پستی:۱۹۶۴۶۳۵۶۱۱
تلفن: ۲۲۳۹۲۰۸۰ داخلی ۳۸۸
پست الکترونیکی: rpc.tehranaward.@tehran.ir
سایت مرتبط: www.tuf.tehran.ir
سایت مرتبط: www.rpc.tehran.ir
لینک مرتبط: یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری (جایزه تهران)
پوستر جشنواره
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

 

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook