فراخوان بیست و هشتمین جشنواره ملی «کتاب سال دانشجویی»

فراخوان بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار می گردد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، دانشجویان مولف و مترجم فرصت دارند تا ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.

شرایط شرکت در جشنواره:
– بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح ۲ و ۳ می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی و دو بخش ویژه و بین الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

شش گروه اصلی شامل:
– فنی و مهندسی
– هنر و معماری 
– علوم پایه
– علوم انسانی
– کشاورزی و منابع طبیعی
– علوم پزشکی و دامپزشکی

– براین اساس همزمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار کتاب از ابتدای سال ۹۸ تا پایان ۹۹، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال نسخه ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، از جمله شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.
– همچنین دانش آموختگانی که حداکثر دوسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر (۹۸-۹۹) به چاپ رسانده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت کنند.
– کتاب های الکترونیک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هولوگرام باشند.
– یادآور می شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

نحوه مشارکت ناشران:
براساس این فراخوان، ناشران محترم نیز می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشرانی که اهتمام جدی در نشر آثار دانشجویی داشته و بر اساس ملاک های دبیرخانه، بهترین شکل مشارکت را در جشنواره داشته ­اند، تجلیل خواهد شد.

موضوعات بخش ویژه بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی:
بخش ویژه بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، به موضوعات “اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی”، “تاریخ شفاهی”، “اخلاق حرفه ای” ، “مطالعات نشر، کتاب و کتابخوانی” و “علوم انسانی اسلامی” اختصاص دارد.

بخش بین الملل بیست و هشتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی:
در این دوره برای نخستین بار بخش بین الملل به جشنواره اضافه شده است که این بخش به دانشجویان خارجی که در موضوع ایران کتاب نوشته اند، اختصاص یافته است. موضوع ایران زیرموضوعاتی مانند ایران شناسی، گردشگری، دین، سنن و آداب، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی و … را در برمی گیرد.

این جشنواره هر سال همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقویت روحیه تتبع و پژوهش دانشجویان برگزار می‌شود.

* علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی جشنواره، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

• مهلت ثبت نام و ارسال آثار: ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۹
• لینک ثبت نام

* نوع حمایت و تقدیر یکی از ارکان فراخوان جشنواره می باشد و انتظار میرود برگزارکننده نوع حمایت و امتیازاتی که برای برگزیدگان درنظر دارد همزمان با اعلام فراخوان، به اطلاع جامعه مخاطب برساند.
(تحریریه معمارنیوز)

دبیرخانه:
آدرس پستی دبیرخانه جشنواره: تهران،‌ خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک۷۲، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، صندوق پستی: ۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ 
تلفن (کسب اطلاعات بیشتر): ۶۶۹۵۲۷۲۷

سامانه اینترنتی جشنواره : www.isba.ir

دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2023 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook