نمایشگاه “خاطره کاشی‌های مهم تهران” در خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه آثار استاد حاج‌ حسین خاک‌ نگار‌مقدم در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

نمایشگاهی از آثار زنده‌یاد استاد حاج‌ حسین خاک‌نگارمقدم، جمعه ۱۰ مهر ماه، ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران افتتاح خواهد شد.
این نمایشگاه در راستای برگزاری پنجاهمین نشست پژوهشی هنر با یاد مرحوم استاد حاج حسین خاک نگارمقدم، که چهار‌شنبه ۱۵ مهر برگزار خواهد شد، تدارک دیده شده است.

حاج‌ حسین خاک‌نگارمقدم معروف به حاج حسین کاشی‌پز از جمله آخرین کاشی‌گران سنتی ایران در پایان دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی بوده که ساخت بسیاری از کتیبه‌ها و کاشی‌کاری‌های بناهای مهم تهران همچون سردر‌باغ ملی، عمارت مسعودیه، کاخ گلستان، دانشسرای عالی و بسیاری از مساجد تهران را در کارنامه پر‌بار خود دارد. اهمیت وی علاوه بر انتقال و آموزش شیوه‌های سنتی کاشی‌گری عهد قاجار به دوران معاصر، ایجاد اولین کارخانه تولید کاشی هفت‌رنگ و چینی‌سازی بود.
در این نمایشگاه که با همکاری سازمان زیباسازی تهران، خانه‌ هنرمندان ایران و نشریه‌ تندیس برگزار می‌شود؛ نمونه آثار، اسناد و عکس‌های استاد حاج حسین خاک‌نگارمقدم به نمایش درمی‌آید.

زمان: ۱۰ الی ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۴، ساعت بازدید ۱۳ الی ۲۰
مکان: خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه‌ هنرمندان ایران، نگارخانه استاد میرمیران
منبع: خانه‌ هنرمندان ایران

منبع خبر: www.MemarNews.com

 

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook