بیستمین رویداد نبض مهندسی با موضوع «حفظ و احیای بافت تاریخی شهر»

بیستمین رویداد نبض مهندسی با موضوع «حفظ و احیای بافت تاریخی شهر»

معرفی نبض مهندسی: 
نبض مهندسی یک رویداد تخصصی و دورهمی صمیمانه در حوزه صنعت ساختمان است که فعالان و متخصصان، هر هفته با حضور در این صبحانه کاری، به گپ و گفت و تبادل نظر و ارائه تجارب خود می پردازند.
رویدادهای نبض مهندسی در سال ۱۴۰۲ با تور بین المللی بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان استانبول آغاز شد که مهمانان برنامه جلسات خوبی هم با شرکت های ترکیه ای با هدف صدور خدمات فنی مهندسی و آغاز پروژه های ساختمانی در استانبول داشتند.

بیستمین رویداد نبض مهندسی در ۸ خرداد ماه ۱۴۰۲ در باغ نگارستان تهران برگزار می شود. باغی که قرار بود تخریب شود اما به همت مدیران وقت میراث فرهنگی و معماران خوش ذوق و دغدغه مند از تخریب نجات یافت و به باغ موزه نگارستان تبدیل شد و فضایی عمومی و ماندگار را در قلب تهران به یادگار گذاشت.
در نبض مهندسی بیستم موضوع حفظ و احیای بافت تاریخی شهر را با معماران، احیاگران بافت های تاریخی و علاقه مندان به توسعه شهرهای انسان محور به بررسی و آسیب شناسی گذاشته می شود و نمونه های موفق به صورت مختصر توسط معماران و مدیران احیای پروژه ها توضیح داده می شود.

حضور مهندسان، معماران، اساتید دانشگاهی و مدیران میراث فرهنگی فرصت مناسبی است تا موضوع حفظ و احیای بافت تاریخی شهر با حضور رسانه های تخصصی به عنوان مطالبه ای اجتماعی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد.
دکتر حناچی ریاست باغ موزه نگارستان نیز که میزبان این برنامه هستند ارائه کوتاهی از روند احیای باغ موزه و چالش های پیش روی آن خواهند داشت. همچنین سایر میهمانان از تجارب خود در این حوزه خواهند گفت.

* لینک ثبت نام 
* ظرفیت محدود (تعداد: ۳۰ نفر)

زمان: دوشنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۲، ساعت ۸:۰۰ الی ۱۱:۰۰
آدرس: تهران، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ موزه نگارستان

سایت مرتبط: www.nabzemohandesi.ir

نصویر پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook