انتشار شماره های ۶۶ و ۶۷ مجله اثر

شماره های ۶۶ و ۶۷ مجله اثر، فصلنامه علمی، فنی و هنری با درجه علمی ترویجی به صاحب امتیازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد.

علاقمندان می توانند در شماره ۶۶ این نشریه مقالاتی با عناوین مسجد کبود نگین مجموعه بازار تاریخی تبریز، بررسی روند تحولات تاریخی در گراند هتل قزوین ، رویکری جدید برای حفاظت از بناهای تاریخی در مقابل عوامل بیولوژیک در ایران و شاه جدید شوش و انشان را مطالعه کنند.
مطالعه تغییرات میدان های طراحی شده تاریخی براساس نمونه هایی از پایتخت های صفوی و قاجار، مجموعه سرداب های عبابافی محمدیه؛ کاربرد نادر معماری دست کند در کارگاه نساجی سنتی، بررسی ویژگی های معماری مقبره تیموری خسرویه، خراسان شمالی ۱ با تأکید بر بازشناسی سیر تحول کالبدی و بناهای تاریخی در پناه قانون از مطالب دیگر مندرج در شماره ۶۶مجله اثر است.

شماره ۶۷ از مجله اثر در برگیرنده مقالاتی همچون خیابان ولی عصر، چهار باغ معاصر، بازشناسی هویت مسجد پامنار تهران ، روند مرمت منبر کاشیکاری مجموعه سلطان بندرآباد؛ یزد، کارایی و دوام تزریق کلر پایریفوس برای کنترل موریانه های زیر زمینی در بناهای تاریخی است.
ویژگی های فضایی طرح باغ صفوی سعادت آباد قزوین بر اساس مثنوی های روضه الصفات و دوحه الزهار عبدی بیک شیرازی، ۵ و ۷یا پنج او هفت؟ بیان هندسی در ساختار قوس های پرگاری ایران و رفع ابهام موجود در نام و ترسیم یکی از دوره های معروف، پیدایش قنات پاسخی به تغییر اقلیم در فلات ایران، گزارش مقدماتی فصل اول کاوش در عرصه چهار طاقی بازه هور و بناهای تاریخی در پناه قانون دیگر مقالاتی است که در این شماره به چاپ رسیده است.
گفتنی است، فصلنامه علمی، فنی و هنری «اثر» که از سال ۱۳۵۹ به عنوان قدیمی ترین نشریه در حوزه معماری و هنر به چاپ می رسدبا هدف بازتاب دستاوردهای علمی و پژوهشی در زمینه مطالعات شهر سازی، معماری، مرمت و حوزه های وابسته به آنها در حوزه هنر و تمدن ایرانی گام برمی دارد.

سایت مرتبط: www.richt.ir
تصویر روی جلد

منبع خبر: www.MemarNews.com

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2021 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook