اعلام نتایج و نمایش تصاویر آثار برتر مسابقه «خانه دوست کجاست؛ تصویرسازی اقتباسی و مفهومی و روایت‌ محور یک خانه در ایران امروز»

پیرو انتشار فراخوان مسابقه «خانه دوست کجاست»؛ تصویرسازی اقتباسی و مفهومی و روایت‌ محور یک خانه در ایران امروز مورخ ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ در معمارنیوز، و طی گزارش دبیرخانه مسابقه، نتایج و اسامی رتبه های برتر و شایسته تقدیر به شرح ذیل اعلام می گردد:

گزارش مدیر مسابقه:
به نام خدا
مرتضی خیاط پور نجیب، مدیر مسابقه:
هیئت‌ داوران مسابقۀ تصویرسازی «خانۀ دوست کجاست؟» مرکب از آقایان حمید ابراهیم‌ نیا، مهدی احمدیان، امیرهوشنگ اردلان، کوروش حاجی‌ زاده، کوروش رفیعی، محسن شریفی و رضا نجفیان، از ۱ مهر لغایت ۸ مهر ماه سال ۱۴۰۰ در سه گام به‌ صورت مجازی به داوری آثار ارسال‌ شده پرداختند. به علت عدم برگزاری جلسۀ حضوری، داوران محترم امکان تهیۀ بیانیه در این شیوۀ داوری را نداشتند.
معیارهای اصلی قضاوت داوران بدون اولویت‌ بندی نسبت به یکدیگر به شرح ذیل بوده است:
– کیفیت تصویری و هنری اثر
– کاربرد نوآورانۀ عناصر اساسی معماری بومی در ایران
– خلق هویت مستقل برای اثر نسبت به منبع اقتباس
– به‌ کارگیری تکنیک‌ های تازۀ تصویرسازی
– امکان برداشت متنوع و آزاد در ذهن مخاطب
• گام اول، انتخاب آثار نیمه‌ نهایی: طبق برنامۀ اولیۀ مسابقه، دبیرخانه در گام اول، پس از بررسی دقیق تمام آثار به لحاظ ضوابط اعلام‌شده، از بین ۱۴۵ اثر ارسال‌ شده، ۴۰ اثر را به‌ عنوان آثار نیمه‌ نهایی انتخاب کردند که هر یک به مرحلۀ بعد برای داوری راه یافتند.
• گام دوم، انتخاب آثار نهایی: هر داور از بین ۴۰ اثر نیمه‌ نهایی، ۳ اثر موردنظر خود که شایستگی حضور در مرحله فینال را داشت انتخاب کرده است. اعداد ذکر شده در جدول، مربوط به کد رهگیری شرکت‌ کنندگان است. در پایان این مرحله با توجه به انتخاب‌ های مشترک داوران، ۱۵ اثر به‌ عنوان آثار فینالیست مشخص شدند.
• گام سوم، انتخاب آثار منتخب: در این مرحله، ۱۰ اثر منتخب مسابقه مشخص شدند. فرایند انتخاب بدین‌ صورت بود که از بین ۹ پروژه در گام دوم که از هر داور فقط یک مرتبه انتخاب شدند، باید ۵ پروژه حذف می‌ شد تا همراه با ۶ پروژۀ دیگر که هر کدام در گام اول از هر داور دو مرتبه انتخاب شده بودند، ده اثر منتخب مسابقه را تشکیل دهند. همچنین با توجه به اینکه ۳ اثر انتخاب‌ شده برای حذف، امتیاز مساوی کسب کرده بودند، فرایند رأی‌ گیری برای حذف دو اثر از بین آن‌ ها، مجدد برگزار شد.
• گام چهارم، مرحلۀ تعیین آثار برنده: در این مرحله، ۳ رتبۀ اول مسابقه مشخص شدند. از بین ۶ پروژۀ گام اول که از هر داور دو مرتبه انتخاب شده بودند، امتیازدهی بر اساس رتبۀ اول: ۳ امتیاز، رتبۀ دوم: ۲ امتیاز و رتبۀ سوم: ۱ امتیاز صورت گرفت.
• در پایان، نتیجۀ مسابقۀ تصویرسازی خانۀ دوست با تعیین کد های شناسایی مشخص شد و رتبه‌ های اول تا سوم؛ همچنین آثار قابل‌ تقدیر (طبق مشخصات نام‌ نویسی در مسابقه) به ترتیب زیر اعلام شدند:

♦ رتبــــه های بـرتــــر:
• رتبه اول:
محمد هادی سنائی (کد: ۱۶۷)
• رتبه دوم: فاطمه خورسندی قره‌ چشمه (کد: ۲۶۲)
• رتبه سوم: ندا صفر مقدم، زهرا مصطفی‌ زاده مشهدی (کد: ۲۲۲)

♦ شایستگان تقدیر:
امیرحسین علی زمانی، زهرا ملک محمدی (کد: ۲۸۴)
محدثه محمودی، مینو معبودی (کد: ۲۷۴)
عطیه انصاف (کد: ۱۶۱)
احسان لسانی (کد: ۲۲۴)
نوا یزدی‌ نژاد، احسان اقلیدس (کد: ۱۹۹)
مهدی فولادی (کد:‌ ۱۶۸)

* پس از اعلام نتایج طبق شواهد و اسناد به‌ دست‌ آمده یکی از هفت اثر منتخب (اثر شمارۀ ۱۷۳، اثر ارسال‌ شده توسط خانم رضوان شهرابی فراهانی) به علت تخلف (عدم اصالت طرح برای مسابقه) از بین هفت اثر منتخب هیئت‌ داوران حذف شد.
* دبیرخانۀ مسابقه برای تقدیر بیشتر از شرکت‌ کنندگان در مسابقه، ۱۰ اثر دیگر از بین آثار مرحلۀ نهایی را نیز شایستۀ تقدیر اعلام کرد. (اسامی و تصاویر متعاقبا در خبر مربوطه بروزرسانی خواهد شد.)

 

♦ نمــایش آثـار (رتبــــه های بـرتــــر):

• رتبه اول: محمد هادی سنائی (کد: ۱۶۷)

 

• رتبه دوم: فاطمه خورسندی قره‌ چشمه (کد: ۲۶۲)

 

• رتبه سوم: ندا صفر مقدم، زهرا مصطفی‌ زاده مشهدی (کد: ۲۲۲)

 

♦ نمــایش آثـار (شایستگان تقدیر):

امیرحسین علی زمانی، زهرا ملک محمدی (کد: ۲۸۴)

 

محدثه محمودی، مینو معبودی (کد: ۲۷۴)

 

عطیه انصاف (کد: ۱۶۱)

 

احسان لسانی (کد: ۲۲۴)

 

نوا یزدی‌ نژاد، احسان اقلیدس (کد: ۱۹۹)

 

مهدی فولادی (کد:‌ ۱۶۸)

 

لینک مرتبط: فراخوان مسابقه «خانه دوست کجاست»؛ تصویرسازی اقتباسی و مفهومی و روایت‌ محور یک خانه در ایران امروز

ســـایر آثـــار: 
در این بخش آثار ارسالی شرکت کنندگان به معمارنیوز، منتشر می گردد. این بخش بروز رسانی می شود.
شرکت کنندگان می توانند جهت به نمایش گذاشتن طرح خود در نمایشگاه آنلاین، آثار خود را (با ذکر نام طراح یا گروه طراحی) به معمار نیوز ارسال نمایند؛ این بخش بروز رسانی می شود.

لطفاً آثار خود را به MemarNews@yahoo.com ارسال نمائید.

منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.
هرگونه استفاده از مطالب اختصاصی این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook