اعلام نتایج اولیه جشنواره دایرۀ خلاق بامحوریت کودک؛همراه نمایش آثار و فراخوان اصالت‌سنجی

بنا بر اعلام دبیرخانۀ “سومین جشنوارۀ ملی طراحی مبلمان شهری (دایرۀ خلاق) با محوریت کودک”؛ نتایج اولیه مسابقه طی اطلاعیه ای به شرح زیر بیان می گردد:
با توجه به اهمیت موضوعِ اصالت ۵۰ اثر برگزیده در مرحلۀ اول داوری، با وجود گذر آثار از دید دبیر جشنواره، هیأت محترم داوران (۱۳ نفر با سوابق و رزومۀ ثبت‌شده در تارنمای جشنواره)، ناظران سازمان (۴ نفر از کارشناسان ارشد ادارۀ نور و مبلمان شهری) و کمیتۀ ویژۀ اصالت‌سنجی آثار (۵ نفر از اساتید دانشگاه و طراحان باسابقه در حوزۀ مبلمان شهری – آشنا به اصول و فرایندهای تشخیص و همانندیابی آثار)، از تمامی شرکت‌کنندگان و ذینفعان جشنواره نیز دعوت می‌شود تا به‌عنوان ناظر پنجم در امر تعیین و اطمینان حداکثری از اصالت آثار انتخابی و همانند نبودن آنها با نمونه‌های داخلی یا خارجی (تقلید کامل)، مشارکت نمایند.

لذا بدین‌وسیله با لحاظ کردن نظر کمیتۀ اصالت‌سنجی، آثار منتخب در این مرحله (بدون هرگونه رتبه‌بندی) در معرض رؤیت و مرور شما قرار گرفته تا درصورت تشخیص عدم اصالت هریک از آثار، براساس فرایند مورد استفاده ازسوی کمیتۀ اصالت‌سنجی – اطلاعیۀ تکمیلی اصالت‌سنجی و نمونه جدول ارزیابی پیوست – موضوع را از زمان اعلام این فراخوان تا پایان روز ۱۳۹۵/۱۲/۲۵، از طریق ایمیل ccfestival3@gmail.com به اطلاع دبیرخانه برسانید.

نمایش آثار:

 

۱۰ اثر زیر در مرحله اصالت سنجی، از بین ۵۰ اثر منتخب حذف شدند:
نتیجه اصالت سنجی

لینک مرتبط: فراخوان سومین جشنواره ملی طراحی مبلمان شهری دایره خلاق

منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :یک نظر on “اعلام نتایج اولیه جشنواره دایرۀ خلاق بامحوریت کودک؛همراه نمایش آثار و فراخوان اصالت‌سنجی”

  • مينا wrote on ۲۷ اسفند, ۱۳۹۵, ۱۱:۰۸

    در این مسابقه بعد از دریافت آثار اعلام شد که برای اصالت سنجی فراخوانی گذاشتند و برای کسی که بتواند نمونه مشابه پیدا کند جایزه تعیین کردند!!!!در پی آن دوستانی مشغول به کار شدند و در فضای عظیم اینترنت گشته اند و نمونه های مشابه از ایده ها پیدا کردند؛  تقریبا ٢٠ کار از کارهای فوق به اتهام تقلیدی بودن  حذف شده اند!!! و چند کار دیگر که در مرحله اول داوری نبوده اضافه شده !!!سوال من اینه که میشه به این راحتی اتهام تقلید به یک طراح زد؟ شاید اون ندیده اون کارو ، کار تقلید کامل یا استفاده از یک عکس اینترنتی و ارایه اون مشخصه و این نیست.  ایا در کشورهایی که قانون کپی رایت در انها وجود دارد همچین برخوردی در طراحی میشه؟ من خودم میتونم واسه یه سری از کارایی که مونده نمونه ایده مشابهشون رو پیدا کنم ، مگه اسم این تقلیده ؟یکی اگه یه جای دیگه دنیا یه کاری کرده حق نداره یه طراح دیگه اون ایده رو داشته باشه ؟

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2021 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook