اجرای طرح سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف با بودجه سه میلیاردی

طرح سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف توسط مهندس شهاب الدین ارفعی یکی از مفاخر معماری ایران طراحی شده است و تا اوایل مهرماه اجرا می‌شود و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

در آستانه پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی شریف، جهت طراحی و ساخت سردر دانشگاه صنعتی شریف از ده معمار برجسته‌ی ایرانی که دارای شهرت و اعتبار جهانی هستند، دعوت به عمل آمد بود تا با شرکت در این مسابقه ظرف یک ماه طرح‌های خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند که از این میان هشت نفر از دعوت شدگان در مسابقه شرکت کرده و طرح‌های خود را به دبیرخانه ارائه کردند و در این میان دو طرح ارائه شده توسط مهندس شهاب الدین ارفعی و دکتر فواد رفیعی مشترکاً رتبه‌ی نخست را کسب کردند و در نهایت طرح ارائه شده مهندس شهاب الدین ارفعی با نظر هیئت رییسه دانشگاه انتخاب شد.

مهندس شیخ الاسلام، مدیر امور ساختمان و تأسیسات دانشگاه در خصوص ویژگی‌های سردر جدید دانشگاه شریف گفت: سردر جدید دانشگاه شریف با ۳۰ متر طول، ۱۲ متر ارتفاع و ۱۰ متر عرض دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و طراح آن هویت معماری دانشگاه را حفظ کرده است.

وی افزود: معبرهای نیم دایره‌ای که در طراحی سردر مورد استفاده قرار گرفته، الهام گرفته از معماری قدیم دانشگاه و سقف‌های نیم دایره‌ای است که در ساختمان‌ ابن سینا، دانشکده‌های مهندسی برق، شیمی، صنایع و … به کار گرفته شده است.
وی افزود: پیش بینی شده است که این طرح سنتی به روش صنعتی اجرا شود و به جای استفاده از بنّا و داربست، آجرهای سردر در کارگاهی به صورت صنعتی و پیش ساخته تهیه و در محل سردر نصب شود که این شیوه ساخت الگوی جدیدی در کشور است.

مدیر امور ساختمان و تاسیسات دانشگاه در خصوص هزینه ساخت این سردر گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود سه میلیارد تومان هزینه صرف اجرای سردر شود که طی توافقاتی مقرر شده این هزینه توسط یکی از شرکت‌های وابسته به همراه اول تامین شود.

منبع خبر: www.MemarNews.com

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :یک نظر on “اجرای طرح سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف با بودجه سه میلیاردی”

  • محمد wrote on ۱۱ تیر, ۱۳۹۴, ۲۲:۲۲

    دروووود بر مفاخر معماری ایران و همچنین داروان و مسئولین دانشگاه صنعتی شریف

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook