هشتمین مسابقه جایزه میرمیران با موضوع معماری و سینما

مقدمه:
بنیاد معماری میرمیران در تداوم برگزاری مسابقات سالانه معماری که در سالهای قبل به تاثیر رابطه عناصر بنیادین طبیعت (پنج اصل نور، آب، گیاه، خاک و باد)در شکل گیری فضای معماری اختصاص داشت، در سال گذشته موضوع معماری فردا با رویکرد مسکن را انتخاب نمود و در سال جاری با توجه به ارتباط نزدیک و تنگاتنگ این دو رشته هنری ، موضوع (معماری و سینما) را به عنوان هشتمین دوره مسابقه معماری میرمیران برگزار میکند.
دو هنر متعالی معماری و سینما وجوه مشترک و افتراق با یکدیگر دارند. سینما نشان دهنده شقوق گوناگون زندگی انسانها، احوال روزمره یا غیر منتظره، غم و شادی آنها در محیط است و معماری عرضه کننده بستر کالبدی و سکونتگاه انسانهاست و به عبارتی دیگر سینما متحرک است و معماری پویائی فضایی دارد . از اختراع سینما تاکنون کمی بیشتر از یک قرن میگذرد ولی از سکونتگاه های اولیه انسان تاکنون بیشتر از سی قرن! با وجود این اختلاف فاحش زمانی، سینما همانند معماری سبکهای مختلفی را تجربه کرده است و به تعالی فکری انسان و درک بهتر او از جهان ومحیط پیرامون خود کمک کرده و میکند.
سینما محیطهای زندگی شهری و معماری شهرها و روستاها و طبیعت را به سادگی به تماشاگران خود عرصه میکند و معماری به عنوان محیط مصنوع انسان، ساختار شهرها و  روستاها را اعم از بخش های سکونتی ، کار، تفریحی، گذرگاهها و میادین را به وجود می آورد. وجوه مشترک این دوهنر بسیار زیاد است از جمله نور، ریتم، توالی و تداوم و سکانس در هر دو هنر نقش بسیار مهم و سازنده دارند.
هدف این مسابقه نمایش هم آهنگی ها یا تفاوتهای موجود بین سینما و معماری است بنیاد معماری میرمیران از تمامی معماران ، دانشجویان معماری ، طراحان و اندیشمندان جوان که به این موضوع علاقمند می باشند دعوت می کند تا در این مسابقه شرکت نمایند .

زمان تحویل و داوری طرحها
:
مهلت تحویل طرح ها به دبیرخانه بنیاد حداکثر تا ساعت 17 روز چهارشنبه 17بهمن است . زمان داوری طرح ها روز شنبه 1 و یکشنبه 4 اسفند ماه خواهدد بدود ولی نتایج هیئت داوری و اهدا جوایز در مراسم یادمان و جایزه معماری میرمیران در سوم اردیبهشت مداه 13923 و مقدارن با روز معمار در خانه هنرمندان ایران اعلام خواهد شد .

مدارک مورد نیاز و نحوه ارائه طرح:
شرکت کنندگان  باید بتوانن دبا استفاده از نقشه ها ، پرسپکتیوها ، رنگ ها ، تصاویر سه بعدی رایانه ای و یا عکس ماکت و یا هر روش دیگری به معرفی فضاهای اصلی  داخلی و خارجی  و… در رابطه با معماری فردا بپردازد . ضمناً از آنجائی که در نظر است کلیه طرح های منتخب در مراسم یادمان و جایزه معماری میرمیران در نمایشگاه جنبی به مدت یک هفته معرفی و به نمایش عمومی گذاشته شود، لازم اسدت مدارک هر طرح بصورت یک پوسدتر در قطع Height:166×width:74 سانتیمتر به صورت عمودی به همراه خلاصه توضیحات حداکثر در یک صفحه A4 به زبان انگلیسی و یک صفحه به زبان فارسی و فایل کامییوتری محتوی پوستر و متن پروژه ارائه گردد . با توجه به اینکه پوستر ارائه شده به شرکت کنندگان محترم مسترد خواهدد شد لذا جهت چاپ مجدد صفحه فایل های ارائه شده توسط بنیداد معمداری میرمیدران فایدل های ارسالی می بایست از کیفیت  150DPI در ابعاد 74 در 166 سانتیمتر عمودی و در قادب فرمت گرافیکی TIFF بصورت لوح فشرده ارائه شوند . بدیهی است که در صورت عدم رعایت موارد اشداره شده پروژه در مسابقه شرکت داده نخواهد شد. ضمنا” از شاسی کردن شدیت ها خودداری بعمل آید ، لمینت کردن برای شیت های ارسالی اجباری نیست و به هیچ عندوان نام طراح و یا گروه طراحان و یا آرم خاصی روی پوستر درج نگردد .
لازم به ذکر است شرکت کنندگان در مسابقه علاوه بر تحویل مدارک مذکور که الزامی می باشد مخیرند در صورت تمایل کار خود را بصورت فیلم با CD ارائه دهند .

جوائز:
نفر اول 60,000,000 ریال
نفر دوم 30,000,000 ریال
نفر سوم 15,000,000 ریال
ضمنا” علاوه بر نفرات اول تا سوم، به ده منتخب دیگر لوح تقدیر اهدا خواهد شد .

هیأت داوران:
اسامی هیأت داوران این مسابقه براساس حروف الفبا به شرح ذیل اعلام میگردد :
جناب آقای دکتر ایرج اعتصام  (ریاست هیات داوران)
سرکار خدانم مهندس فریار جواهریان
جناب آقای دکتر روح اله حسینی
جناب آقای میشل دندس
جنداب آقدای دکتر داراب دیبا
جناب آقای دکترعلی اکبر صارمی
جناب آقدای مهندس سید علیرضا قهاری
جنداب آقدای دکتر شهاب کاتوزیان
جناب آقای عباس کیا رستمی
جناب اقای مهندس حمید میرمیران

پرسش و پاسخ:
در صورتی که شرکت کنندگان سؤالی در رابطه با برگزاری مسابقه داشته باشند می توانند از طریق  پست الکترونیکی بنیاد معماری میرمیران به نشانی :  e-mail : info@mirmiran-arch.org و یا تلفن های 00150081 و 00175011 تماس حاصل فرمایند .

سایت مرتبط:http://www.mirmiran-arch.org
منبع:www.Memarnews.com

http://memarnews.com/cont/uploads/2013/12/mirmiran-1253t693586ut38tjndk.fhbvb_.jpg

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2018 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook