نمایشگاه چندرسانه ای «محدوده» ؛ به جهت شهر و آینده

اختصاصی، معمارنیوز- گالرى سایه با همکارى فواد علیجانى نمایشگاه «محدوده» را برگزار میکند.

محدوده:
زمان و مکان دو پارامتر مهم در زندگی انسان هستند که به شکل های گوناگون در آن تاثیر می گذارند. انسان ها با ساختن جامعه ی خود در طول زمان، شهرها را پدید آوردند و آن ها را کم کم به پدیده ای زنده تبدیل کردند. گذشت زمان، شهر را دچار یک سیر می کند. این سیر برای جایگاه هستی اجتماعی انسان، جای تأامل دارد.

این نمایشگاه چندرسانه ای با مشارکت:
آنیما احتیاط
ریحانه امید قائمی
نغمه فکورزاده
محمود مکتبی
و کلیدواژگان «شهر و آینده» شکل گرفته است.

فواد علیجانی درباره همکاری خود در این نمایشگاه و ایده کلی برگزاری آن اظهار داشت: مسائل و محیط اجتماعی در کار هنرمندان تأثیر میگذارند و هنرمندان نیز گاهی به طور مستقیم با مضامین و مفاهیم آن درگیر میشوند. شهر یکی ازین موارد هست که گذشته، حال و حتی تصور از آینده آن، هرکدام به شکلی بر زندگی فردی و اجتماعی تاثیر میگذارند و در نمایشگاه «محدوده» هنرمندان شرکت کننده در مسیر تجربیات اخیر خود بر این مسئله تامل کردهاند.

بابک بهارستانی مدیر گالری سایه نیز با بیان اینکه “شهر و آینده” را میتوان از منظرهای گوناگون بررسی کرد، اظهار داشت: شهر به عنوان جایگاه پدید آمدن تمدن و مکان زیستن انسانها، از دیرباز موضوع تامل و اندیشه بوده و نگاه به آینده شهر نیز همواره در بین معماران، شهرسازان، جامعه شناسان و فلاسفه و هنرمندان کنجکاوی برانگیز بوده است.
اگر از ایده پردازی های پیش بینی آینده شهر بگذریم و بر اساس داشته ها و داده ای امروزین از شهرها به آینده بنگریم بیشک در می یابیم تاثیرات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی موثرترین عامل شکل دهی به مناسبات و شکل شهرها می باشند و هر تغییری در مولفه های ذکر شده به تغییرات عمده در شهرها می انجامد به بیانی دیگر شهرها آینه تمام نمای انسان هایی هستند که در آن زندگی میکنند.

وی در ادامه افزود: با نگاهی به شهرهای که در آن زندگی میکنیم به آسانی در می یابیم که شهرهای امروزین ایران در شرایطی نابسامان نه تنها پاسخگوی ظرایف و نیازهای زندگی پیچیده و مدرن ما نمیباشند، بلکه در پاره ای موارد از حل نیازهای اولیه آدمی نیز عاجز شدهاند.
پروژه «شهر و آینده» گالری سایه تلاش دارد که با برنامه ای مستمر، به بررسی شهر، زیستگاه های ما انسانها از منظر هنرمندان بپردازد و امید دارد در آینده با برگزاری نشست های تخصصی نیز به کیفیت این برنامه بیفزاید.

* بازدید برای عموم آزاد و رایگان میباشد.

زمان افتتاح نمایشگاه: جمعه ۱ دی ماه ۹۶، ساعت ۱۷ الی ۲۲
زمان بازدید: ۱ الی ۱۹ دی ماه ۹۶، روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب
مکان: نیاوران، خیابان جمشیدیه (فیضیه)، خیابان امیدوار، کوچه آقاخانی، شماره سه، گالری سایه
تلفن: ۲۲۸۱۰۰۱۵
دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

هرگونه استفاده از مطالب اختصاصی این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

 

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2018 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook