نمایشگاه معماری «برخورد واقعی؛ لایه پنهان»

حاشیه شهر زمانی حامل مفهومی فضایی است که وجود یک متن شهری نیز مسلم و مطلق فرض گردد، چرا که مفهوم حاشیه در بنیان از تعریف مرزی مشخص میان متن اصلی شهر و فضاهای پیرامونی نشأت میگیرد.

سکونت گاه های غیررسمی در مناطق حاشیه ای در طول زمان، آنها را به لایه های پنهان برای کلانشهرها تبدیل کرده که زمینه ای برای بروز معضلاتی در همه حوزه ها است. زاغه نشینی و زندگی در حاشیه کلان شهرها، موضوعیست که بطور مستقیم به ضعف در کیفیت فضاهای زندگی ارتباط دارد.

گروه REALISTIC TOUCH سعی دارد تا در قالب تجربه های پژوهش محور با مطالعه و باز شناخت مسائلی مرتبط با توسعه نامتعادلی شهر و حاشیه نشینی در جستجوی راه حلی موثر ارائه گام بردارد تا از طریق ترمیم و تامین فضاهای زندگی مطلوب، سهمی در توسعه محیط های باکیفیت در زیستگاه های نابسامان داشته باشد.

اسامی اعضای گروه:
– آرمین احمدزاده
– سیاوش دستگردی
– سید ضیا الدین شوندی
– محمد امین طاهر آبادی
– نغمه کثیری
– ساره محرابی
– محمد حسن مهدی
– فربد یمنی

نمایشگاه (برخورد واقعی:لایه پنهان) فرصتی است تا با به اشتراک گذاری مطالعات و تجربه های بدست آمده از فعالیتهای گروه RT در حوزه حاشیه نشینی، لایه های پنهان کلانشهر ها و اسکان های غیررسمی، فضایی برای گفتگو، بررسی نقطه نظرات و اخذ بازخورد از اقشار مختلف به وجود آید.

* دوم و چهارم شهریور ۹۶، بازدید برای عموم آزاد و رایگان است. (سوم شهریور، بازدید برای اساتید میباشد)

زمان: پنجشنبه و شنبه ۲ و ۴ شهریور ماه ۱۳۹۶، ساعت ۱۱ الی ۱۳ – ۱۵ الی ۱۸
مکان: تهران، نگارخانه برج آزادی
دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

 

 

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2023 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook