نشست «میراث صنعتی؛ (موزه دفاع مقدس بندر خرمشهر)»

شرکت مهندسین مشاور هرم پی برگزار می کند:
سلسله نشست های علمی تخصصی هنر، معماری و شهرسازی
نشست صد و چهارم

با موضوع:
میراث صنعتی
(موزه دفاع مقدس بندر خرمشهر)

سخنرانان:
مهندس حمید محمودپور
دکتر سمیه روانشادنیا

موضوع میراث صنعتی شامل بقایای مواد صنعتی مانند مکان ها، بناها و ساختمان ها، گیاهان، ماشین آلات و تجهیزات می باشد. میراث صنعتی همچنین به خانه ها، مجتمع های صنعتی، مناظر صنعتی، محصولات و فناوری ها و اسناد جامعه صنعتی اشاره دارد. همراه با تغییر ساختار سیاسی جهان پس از جنگ دوم جهانی، شیوه تولید شروع به تغییر نمود مخصوصا پس از دهه ۱۹۷۰ میلادی در امریکا و اروپا این اتفاق افتاد و پایه اقتصادی صنعت به سمت خدمات و اقتصاد مبتنی بر دانش متمایل گردید (۲۰۰۷ ,Fumagalli) و به موجب آن، بسیاری از صنایع و معادن و ساختارهای تولیدی به دلیل تغییر روش های تولید یا عوامل زیست محیطی دچار تغییر شکل، تغییر کاربری و یا تخریب گردیدند.

پس از معاهده یونسکو (۱۹۷۲)، که دایره تعاریف میراث را به کلیه آثار، مجموعه ها و محوطه های انسان ساخت، طبیعی و مشترک گسترش داد؛ توجه به کلیه دستاوردهای بشری در تاریخ هنر، معماری، شهرسازی و فن آوری مورد اهتمام جهانی قرار گرفت و با شکل گیری نهادهای حفاظتی از میراث صنعتی توجه به شناخت، معرفی و نگهداری از این نوع ثروتها جلب گردید.

* حضور برای عموم آزاد و رایگان می باشد.

زمان: پنجشنبه ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۵ الی ۱۸
مکان: کارگر شمالی، کوچه چهارم، پلاک ۱۴، واحد ۱، سالن اجتماعات مهندسین مشاور هرم پی
دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2019 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook