نشست با موضوع «معماری میان افزا در زمینه های تاریخی؛ شهری _ روستایی» – اصفهان

معاونت پژوهشی دانشکده حفاظت و مرمت دانشگاه هنر اصفهان برگزار می کند:
نشست ۳۱

موضوع نشست:
«معماری میان افزا در زمینه های تاریخی؛ شهری _ روستایی»

سخنران:
دکتر حمیدرضا بیگ زاده شهرکی؛ (عضو هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای یزد و مدرس دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد)

بافت های تاریخی -اعم از بافت های شهری و روستایی- بخش مهمی از داشته‌های کلان، بی‌بدیل و تجدید ناپذیر فرهنگی و تاریخی سرزمین هستند که مداخله نادرست و غیر اصولی در آنها، باعث خدشه دار شدن انسجام و موجودیت کلی و یکپارچه آن ها خواهد گردید و آسیب های جبران ناپذیری را بر پیکره آنها وارد می آورد. از آنجا که پدید آمدن این بافت ها محصول هم‌افزایی مجموعه متنوع و متعددی از عوامل مختلف هستند که حداقل شرایط زمانی آنها قابل تجدید نیست، لذا حفاظت از کلیت یکپارچه این بافت ها در مقیاس کلان نیازمند دقت نظر ویژه‌ای است. از سوی دیگر، تداوم جریان طبیعی زندگی در این بافت ها در بسیاری از موارد نیاز به ساخت و ساز های جدید را گریزناپذیر می نماید، در عین حال هدایت این ساخت و سازها به گونه ای که بتواند با حفاظت درست از بافت های مذکور همراه گردد، یک ضرورت کلی است. بنابراین لازم است مبانی و معیارهای مشخصی برای هدایت این ساخت و سازها تعریف و تبیین شود که نهایتا روند حفاظت از بافت های ارزشمند را در مسیر اصولی قرار داده و به حفظ انسجام و یکپارچگی منظر فرهنگی و تاریخی آنها منجر گردد.

* حضور برای عموم آزاد و رایگان می باشد.

زمان: سه شنبه، ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸، ساعت ۱۶ الی ۱۸
مکان: اصفهان، دانشگاه هنر اصفهان، دانشکده حفاظت و مرمت، سالن دکتر شیرازی؛ (واقع در خیابان حکیم نظامی، کوچه سنگتراش های غربی، نبش داوودیها، دانشکده حفاظت و مرمت دانشگاه هنر اصفهان)
دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2019 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook