مراسم پنجمین دوره دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی (جایزه دکتر منوچهر مزینی)

انجمن مفاخر معماری ایران برگزار می کند:
سیصد و بیستمین گفتمان هنر و معماری

مراسم پنجمین دوره دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی
(جایزه دکتر منوچهر مزینی)

سخنرانان:
گیتی اعتماد
آزاده شاهچراغی
فاطمه کاتب
مهناز محمودی

پنجمین دوره دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی (جایزه دکتر منوچهر مزینی) به همت موسسه مطالعاتی فرزان زهرا حقیقی، با همکاری انجمن مفاخر معماری ایران برگزار می شود. این دوره به کتاب های تالیف و ترجمه شده (در سال های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷) در گرایش های نگهداری و مرمت، نوسازی شهری، تاریخ معماری و شهرسازی، طراحی منظر، تاریخ شفاهی و اتوبیوگرافی، فناوری های نوین ساختمانی، نقد معماری، روستاشناسی و روستا پژوهی، مدیریت طرح ها، عمران روستائی، زیبائی شناسی هنر و معماری، مستند نگاری، برنامه ریزی شهری و منطقه ای، طراحی شهری و شهرسازی، معماری، اندیشه پژوهی و نظریه پردازی، اختصاص یافته است. موسسه مطالعاتی فرزان زهرا حقیقی که در ۲۵ آذرماه ۱۳۸۸، توسط جمعی از پژوهشگران علوم اجتماعی، هنر و معماری و شهرسازی تاسیس یافته است تاکنون در چهار دوره (سال های ۱۳۹۰ – ۱۳۹۲ – ۱۳۹۴ – ۱۳۹۶) نسبت به برگزاری دوسالانه کتاب معماری و شهرسازی و اهداء جایزه “دکتر منوچهر مزینی” اقدام نموده است. دکتر منوچهر مزینی (۱۳۸۱ – ۱۳۱۳) از برجسته ترین صاحب نظران معاصر ایران در زمینه شهرسازی و معماری به ویژه با نگاه برنامه ریزی شهری است و دارای تالیفات متعدد در این حوزه می باشد.

انجمن مفاخر معماری ایران برگزاری مراسم دوسالانه (که در سال جاری به علت حجم بالای کتابهای دریافت شده با تاخیر انجام پذیرفته است) را به چهارم اردیبهشت (۲۴ آوریل) که توسط سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی ملل متحد (یونسکو) به عنوان روز جهانی کتاب اعلام گردیده، موکول نمود. این روز در تقویم ایرانی مصادف است با بنیاد نخستین نهاد نگارش و برگردان (تالیف و ترجمه) کتاب در جهان که به فرمان خسرو انوشیروان پادشاه ساسانی در سال ۵۵۲ میلادی تاسیس یافت.

در پنجمین دوره دوسالانه (۱۳۹۸)، تعداد ۲۵۳ عنوان کتاب در حوزه معماری و شهرسازی و رشته های مرتبط دریافت گردید که از این میان ۵۸ عنوان کتاب به دریافت جایزه و لوح ویژه نائل گردیده اند. از ۲۴ عنوان کتاب به عنوان رتبه افتخار تجلیل شده و ۵ کتاب نیز عنوان برتر یافته اند. همچنین از دو ناشر برتر تقدیر بعمل آمده و چهار ناشر (در بخش عمومی و دولتی) مورد تشویق و قدردانی قرار گرفته اند. در این دوره همچنین علاوه بر جایزه به دو چهره ی منتخب تندیس قلم سیمین اهدا می گردد.

سخنرانی افتتاحیه دوسالانه، توسط دکتر گیتی اعتماد، دکتر آزاده شاهچراغی، دکتر فاطمه کاتب و دکتر مهناز محمودی انجام می شود که با نمایش فیلم همراه است.

* حضور برای عموم آزاد و رایگان می باشد.

زمان: چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۸، ساعت ۱۵ الی ۱۸
مکان: موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، خیابان ولیعصر، بالاتر از ظفر، بلوار اسفندیار، پلاک ۳۵

سایت مرتبط: www.ammi.ir
دریافت پوستر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2019 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook