فراخوان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در مقطع دکتری تخصصی (PH.D)، سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دانشگاه تهران

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در مقطع دکتری تخصصی (PH.D)، سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ دانشگاه تهران

دانشگاه تهران، در اجرای سیاست‌ های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب آنان برای ورود به دوره دکتری؛ به استناد آئین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی شورای آموزشی دانشگاه؛ از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد، با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در دوره‌ های دکتری تخصصی به صورت مازاد بر ظرفیت، دانشجو می‌ پذیرد.

ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس ems1.ut.ac.ir قسمت پذیرش داوطلبان دکتری تخصصی استعداد درخشان اقدام نمایند. پذیرش و ثبت نام از تاریخ ۱۷/‏۱۲/‏۱۴۰۱‬ لغایت ۲۸/‏۱۲/‏۱۴۰۱ ‬خواهد بود.

متقاضیان می بایست از مراجعه حضوری جداً خودداری نمایند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام، جهت پاسخگویی سوالات احتمالی در خصوص شیوه نامه به آدرس ایمیل Talent@ut.ac.ir مکاتبه و یا در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۵ با شماره تلفن ۶۱۱۱۳۲۰۵ دفتر استعداد درخشان دانشگاه تماس حاصل فرمایند. همچنین در خصوص مشکلات فنی و سیستمی با سامانه پشتیانی خدمات فناوری اطلاعات “میز خدمت الکترونیک” به آدرس sd.ut.ac.ir مکاتبه نمایند.

شرایط لازم برای ثبت نام:
۱- داشتن حداقل معدل کل ۱۶ در دوره کارشناسی (یا معدل همتراز شده طبق دستورالعمل مصوب شورای هدایت استعداد درخشان دانشگاه)

۲- دارا بودن میانگین کل حداقل ۱۷ بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد.

۳- سپری نشدن بیش از دو سال از دانش آموختگی دانشجو درمقطع کارشناسی ارشد (از تاریخ دانش آموختگی متقاضی تا اول مهرماه سال ۱۴۰۲ بیش از ۲ سال نگذشته باشد.)
* تبصره (۱): متقاضیان صرفاً مجاز به ارائه درخواست در رشته تحصیلی مرتبط (براساس گروه بندی مندرج در دفترچه سازمان سنجش) با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد خود می باشند.
* تبصره (۲): سوابق آموزشی و پژوهشی متقاضیان واجد شرایط، پس از بررسی در دفتر استعداد های درخشان دانشگاه، به دانشکده های مربوطه ارجاع خواهد شد. گروه های آموزشی پس از بررسی مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه جامع آموزش دانشگاه، داوطلبان واجد شرایط را برای مصاحبه دعوت می نمایند. اسامی این داوطلبان از طریق وب سایت دانشکده اعلام خواهد شد.
* تبصره (۳): دانشجویان و دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد: دوره های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور، دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع علمی کاربردی، فرهنگیان، دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی، دانشگاه های غیر دولتی، دانشگاه های خارج از ایران، حوزه های علمیه و پردیس های خود گردان دانشگاه های دولتی (به غیر از پردیس های خودگردان دانشگاه تهران)، مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه نمی باشند.
* تبصره (۴): تحصیل در مقطع دکتری بدون آزمون به صورت رایگان و بدون اخذ شهریه است.
* تبصره (۵): مجلات پذیرش دهنده مقالات مذکور نباید در فهرست مجلات نامعتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.

* چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد ثبت نام ایشان لغو خواهد شد.

نکات مهم:
– رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد. (مطابق دفترچه شماره یک دکتری سازمان سنجش آموزش کشور)
– لازم است کلیه داوطلبان نسبت به ثبت نام الکترونیکی اقدام نمایند. مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌ نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.
– داوطلبان فقط در یک رشته گرایش از یک مجموعه امتحانی می‌ توانند ثبت نام نمایند و در مصاحبه شرکت داشته باشند.
– تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین‌ نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، مجاز نیست.
– پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.
– شناسه کاربری و گذر واژه خود را که در سامانه تعریف می نمائید برای تکمیل ثبت نام و اعلام نتایج یادداشت فرمائید.
– نیاز به تکمیل شماره مجوز نامه در فرم ثبت نام الکترونیکی نیست و عدم ثبت آن خللی در مراحل ثبت نام ایجاد نمی‌ نماید.
– منظور از مجموعه امتحانی در سامانه ثبت نام الکترونیکی؛ نام دانشکده/ ‏‬دانشکدگان می‌ باشد.
– مشکلی در تعدد کد دانشگاه‌ های محل تحصیل و استان در سامانه وجود ندارد و انتخاب اولین کد مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
– از بارگذاری اسکرین شات از صفحه مانیتور به عنوان کارنامه و مدارکی که وضوح کامل ندارند، خودداری گردد. این مدارک بررسی نخواهند شد.
– لازم است کلیه مدارک پژوهشی، مقالات علمی، کنفرانس‌ های داخلی و خارجی، گواهی‌ های علمی آموزشی و توصیه نامه‌ ها در بازه زمانی ثبت نام به صورت الکترونیکی در سامانه بارگذاری گردد.
– اسامی دعوت شدگان به مصاحبه در وب سایت دانشگاه اعلام خواهد گردید.
– مصاحبه پذیرفته شدگان بدون آزمون همزمان با پذیرفته شدگان آزمون کتبی دکتری می‌ باشد.
– مهلت ثبت نام به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

• دریافت مدارک مورد نیاز ثبت نام:
– شیوه نامه
لیست رشته ها

مهلت بارگذاری مدارک: از تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۱۴۰۱ لغایت ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱     
سامانه ثبت نام: ems1.ut.ac.ir

(منبع: دانشگاه تهران)
سایت مرتبط: www.academics.ut.ac.ir
دریافت تصویر
منبع خبر: www.MemarNews.com
مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

Follow Memarnews
FacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwitterlinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare

share Memarnews content
FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2024 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook