شماره پانزدهم نشریه تخصصی HERITAGE ECO –

شماره پانزدهم نشریه تخصصی HERITAGE ECO توسط موسسه فرهنگی و بین المللی اکو (زمستان 2015) منتشر گردید، این نشریه به زبان انگلیسی و در سطح گسترده بین المللی و بخصوص در کشورهای عضو اکو توزیع می گردد.
موضوع این شماره به معماری معاصر کشورهای عضو اکو اختصاص یافته است:
– افغانستان
– آذربایجان
– ایران
– قزاقستان
– قرقیزستان
– پاکستان
– تاجیکستان
– ترکیه
– ترکمنستان
– ازبکستان

مقاله مربوط به معماری معاصر کشور، توسط احمد زهادی (سردبیر مجله 2A) تنظیم و مقاله او به عنوان نماینده ای از تصویر معماری معاصر کشورمان منتشر گردید.
او در مقاله خود، ابتدا تعریفی از معماری و جایگاه آن را در هنر مطرح نموده و سپس تاریخی از معماری را در دوره های قاجار، پهلوی اول، پهلوی دوم و جمهوری اسلامی (دوران جنگ تحمیلی تا امروز) نقل کرده است.
او پس از مطرح نمودن ارزش های معنوی معماری و ریشه های تاریخی آن در کشورمان، پنج پروژه را به عنوان معماری معاصر کشورمان را معیارهایی که تشریح نموده اند، معرفی کردند (مجتمع ورزشی رفسنجان و ساختمان کانون وکلای ایران، اثر شادروان سید هادی میرمیران و مهندسان مشاور نقش جهان پارس مجتمع تجاری اداری شاه کرم در کرج- هومن بالازاده، طرح سینما فرهنگ – بهرام شیردل، مجموعه فرهنگی اصفهان – فرهاد احمدی) همچنین در مقاله خود به نو آوری ها و خلاقیت های موج جوان از معماران کشور در دو دهه اخیر اشاره نموده که در این بخش پردیس سینمایی پارک ملت را معرفی نمود.

زهادی در مقاله خود به وضعیت آموزش و رسانه های تخصصی در حوزه معماری و تاریخچه آن پرداخت و به جایزه های معمار و معماری داخلی که توسط (مجله معمار و مجله معماری و ساختمان) برگزار می گردد به عنوان دو حرکت مهم فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.
شماره پانزدهم نشریه تخصصی2 HERITAGE ECO222

منبع خبر: www.MemarNews.com

 

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2019 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook