جوابیه دبیرخانه «مسابقه طراحی آرم جشنواره معماری ایران» در باب تأخیر در اعلام نتایج

اختصاصی، تحریریه معمارنیوز- جوابیه دبیرخانه «مسابقه طراحی آرم (لوگو) جشنواره معماری ایران» به معمارنیوز در باب تأخیر در اعلام نتایج

پیرو پیگیری های مخاطبان محترم از معمارنیوز در جهت اعلام نتایج «مسابقه طراحی آرم (لوگو) جشنواره معماری ایران» و تأخیر ۸ ماهه در اعلام نتایج این مسابقه که در دی ماه ۹۵ منتشر شد؛ و در نتیجه پیگیریهای مکرری که تحریریه معمارنیوز از دبیرخانه مسابقه انجام داده است، هم اکنون جوابیه ای که از سوی مسئول دبیرخانه جشنواره ملی معماری ایران در خصوص زمان اعلام نتایج مسابقه طراحی آرم (لوگو) و برگزاری جشنواره معماری ایران به معمارنیوز ارسال نموده اند را عیناً در ادامه منتشر مینماییم.
تحریریه معمارنیوز

 

آقای مهدی غنی یاری مسئول دبیرخانه جشنواره ملی معماری ایران؛
در خصوص به تعویق افتادن تاریخ برگزاری نخستین دوره؛ با توجه به اینکه در ذهن عزیزان رسانه و خانواده بزرگ معماری ابهامات و سوء تفاهم هایی در خصوص برگزاری نخستین دوره از جشنواره ملی معماری ایران ایجاد شده است و این نکات به نحوی به دبیرخانه منعکس شده لذا مواردی در این خصوص جهت رفع این سوءتفاهمات به استحضار می رسانم. همانگونه که عزیزان مطلع هستند، برگزاری تمام آیین ها و رویدادهای بزرگ در مقیاس ملی مستلزم آماده سازی مقدماتی است. از یک طرف نیازمند هماهنگی وسیع با دستگاه ها، نهادها، انجمن ها و بطور کلی همه ذی نفعان است، از طرف دیگر نیازمند تأمین منابع مالی و سرفصل های هزینه ای است و از طرفی نیازمند پشتیبانی علمی و حضور مخاطبان گسترده. از این رو برگزاری نخستین جشنواره ملی معماری ایران نیز از این امر مستثنی نبوده و نیست، لذا از آنجا که زمان اعلام شده برای برگزاری نخستین جشنواره، با انتخابات ریاست جمهوری همزمان شده بود، علیرغم هماهنگی قبلی با دستگاه های ذیصلاح و جلب رضایت همکاران و مشارکت کننده در برگزاری که از دولت و از مدیریت شهری شهر تهران بودند، شاهد درخواست های مکرر برای به تعویق افتادن تاریخ برگزازی نخستین دوره بودیم که بنا به اهمیت حضور این دستگاه ها به تشخیص دبیرخانه و تأیید رییس و دبیرکل جشنواره، متأسفانه تاریخ برگزاری جشنواره به تعویق افتاد.

حال اینکه چرا تاریخ جدیدی برای برگزاری اعلام نمی شود باید خدمت عزیزان عرض کنم پس از انتخابات ریاست جمهوری و تغییر وزرا و در پی آن تغییر در مدیریت شهری شهر تهران، تغییر در مدیریت دانشگاه ها و به تبع آن تغییر در مدیریت های میانی دستگاه ها و نهادها، متأسفانه موجب شد فرایند هماهنگی برای مشارکت دوباره صورت پذیرد. امیدواریم با تکمیل شدن این هماهنگی ها، زمان و مکان اصلی و برنامه ریزی جدید جشنواره، طی یک نشست رسانه ای در دهه فجر امسال از سوی دبیرکل جشنواره اعلام شود.

در خصوص مسابقه طراحی ارم جشنواره؛ ضمن پوزش از تأخیر پیش آماده بابت اطلاع رسانی مناسب باید عرض کنم ۴۳۰ نفر در قالب ۹۶۷ اثر از طریق سایت در این مسابقه شرکت کردند که ویرایش اولیه آثار انجام شده است. از بین آثارحدود ۱۰۰ اثر توسط هیأت انتخاب جهت داوری انتخاب شده اند. فرایند داوری به زودی انجام خواهد شد و منتظر هماهنگی یک جلسه جهت حضور همزمان داوران محترم در دفتر دبیرخانه جشنواره هستیم. تلاش دبیرخانه بر این است که با برگزاری نشست رسانه ای، نمایشگاه ۵۰ آرم برگزیده و نتایج برگزیدگان نهایی نیز در دهه فجر انجام شود.

در خصوص سایت جشنواره؛ برخی با مراجعه به سایت جشنواره اعلام می داشتند که از دسترس خارج شده است که باید خدمت این عزیزان عرض کنم با توجه به فرایندهایی که در خصوص انتخاب همکاران، داوران و ثبت آثار در جشنواره طراحی شده است و سایت موجود جشنواره از نظر فنی پاسخگوی نیازهای دبیرخانه نیست، لذا تصمیم بر آن شد تا سایت مدتی غیر فعال شود ولی به دلیل درخواست های مکرر سایت جشنواره دوباره فعال شده اما به زودی سامانه ارتباطی جدیدی با طراحی و امکانات جدید جایگزین سایت فعلی خواهد شد.
در پایان ضمن تشکر از علاقمندان و حساسیت قابل تحسین رسانه ها بابت پیگیری این موضوع اطمینان میدهم که الویت اصلی شورای برگزاری جشنواره ملی معماری ایران، برگزاری با کیفیت بالای جشنواره است.

لینک مرتبط: آخرین مهلت مسابقه طراحی آرم (لوگو) جشنواره معماری ایران

دریافت تصویر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

هرگونه استفاده از مطالب اختصاصی این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :۷ نظر on “جوابیه دبیرخانه «مسابقه طراحی آرم جشنواره معماری ایران» در باب تأخیر در اعلام نتایج”

 • 123 wrote on ۱۵ آبان, ۱۳۹۶, ۱۵:۴۶

  دمت گرم معمار نیوز.
  خدا خیرتون بده حداقل ما که دستمون نمیرسید شما پیگیر بودید.دمتون گرم.
  دبیرخانه جشنواره خواسته نیت اش برای برگزاری این جشنواره که دهه فجر بوده بلاخره به این مهم برسه!مهم نیست دهه فجر۹۵ یا ۹۶!مهم اینه دهه فجر باشه:)

 • محمود wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۶, ۲۳:۳۱

  ” پس از انتخابات ریاست جمهوری و تغییر وزرا و در پی آن تغییر در مدیریت شهری شهر تهران، تغییر در مدیریت دانشگاه ها و به تبع آن تغییر در مدیریت های میانی دستگاه ها و نهادها، متأسفانه … ”

  کلا” هر هشت سال یکبار همه چی Reset میشه !

 • اکبر wrote on ۲۵ آبان, ۱۳۹۶, ۱۵:۱۰

  برای زدوبند فرصت کم بوده براشون.

 • 123 wrote on ۱۶ آذر, ۱۳۹۶, ۱۱:۳۵

  این یه قسمت رو داشته باشید:
  سایت موجود جشنواره از نظر فنی پاسخگوی نیازهای دبیرخانه نیست، لذا تصمیم بر آن شد تا سایت مدتی غیر فعال شود ولی به دلیل درخواست های مکرر سایت جشنواره دوباره ***”فعال شده”*** اما به زودی سامانه ارتباطی جدیدی با طراحی و امکانات جدید جایگزین سایت فعلی خواهد شد.
  خدایی خیلی باحالن فقط سایت برگشته ولی هیچ به روز نمیشه و هر چی سوال میپرسی جواب نیست!فقططط برگردوندن ولی در واقع هیچ مسیولی نداره که بخواد جواب گو باشه یا سایت رو بروز کنه!
  کاش حد اقل از سایت جدید رو نمایی کنن البته فکر کنم طراحی سایت هم بمونه برای سال دیگه دهه فجر:)))برنامه ریزی نباشه میشه همین!
  راستی برای داوری منتظر حضور همزمان داوران در دبیرخانه بودید چی شد جمع شدند؟حتی نمیتونن یه روز رو تعیین کنن تا همه داورا همون روز حضور داشته باشن!واقعا که!

 • 123 wrote on ۵ دی, ۱۳۹۶, ۱۵:۲۰

  اخرش زلزله میاد میمیریم واز نتایج با خبر نمیشیم:(((
  والا هنو سایت جدیدشون هم راه ننداختن! ای بابا! با این فس فس اینا من که چشمم اب نمیخوره این دهه فجر نتیجه رو بگن!

 • 123 wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۰

  رسما گندش رو بالا اوردن با این کارهاشون
  معمار نیوز عزیز شما اطلاع جدیدی از سایت جدیشون یا کلا الان چه وضعیتی دارن ندارید؟

 • K wrote on ۱۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۲۳:۴۱

  دهه فجر اومد و رفت, زلزله شد کشتی غرق شد هواپیما سقوط کرد عید هم داره میرسه اما خبری از این جشنواره نشد حسابی همه را گذاشتن سرکار 🙂

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2018 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook