بیانیه۱ دبیرخانه مسابقه “مجتمع خدماتی-رفاهی بین‌راهی سرزمین ایرانیان”

بنا بر اعلام دبیرخانه مسابقه طراحی «مجتمع خدماتی-رفاهی بین‌راهی سرزمین ایرانیان»؛ بدین‌وسیله اولین بیانیه مسابقه مذبور به منظور تهیه طرح‌هایی با انطباق هر چه بیشتر با خواست و منظور کارفرما به شرح ذیل اعلام می گردد:

 • مسابقه طراحی «مجتمع خدماتی-رفاهی بین‌راهی سرزمین ایرانیان»

بیانیه شماره ۱

با توجه به مطالعات صورت گرفته در محور تهران-ساوه توسط کارفرما مشخص گردید، با توجه به فاصله اندک بین مجموعه بین راهی سرزمین ایرانیان تا تهران مخاطبان مجموعه عمدتاً با هدف استراحت و اتراق کوتاه مدت در این مکان توقف می کنند.

تفات میان مجموعه بین راهی سرزمین ایرانیان و سایر مجتمع های بین راهی (به طور مثال مجتمع بین راهی اطراف شهر قم) در این است که ایجاد فضاهای استراحتگاهی و اتراق موقت از اولویت بالاتری برخوردار است. در همین راستا محوطه سازی و طراحی منظر در این فضا کاربرد بیشتری دارد. از این رو پیشنهاد میشود شرکت کنندگان محترم در طراحی به محوطه سازی و ایجاد فضای تفریحی، زمین بازی کودکان، زمین مینی گلف و سایر فضاهایی که در فراخوان به آن اشاره شده است، توجه ویژه داشته باشند.

همچنین با توجه به نظر کارفرما در ارتباط با ساختمان مجتمع خدماتی-رفاهی، پیشنهاد می شود در طراحی ساختمان مجموعه به این نکته توجه شود که امکان فازبندی در اجرای ساختمان وجود داشته باشد، به طور مثال بتوان ساختمان مجموعه را در دو یا سه فاز (مرحله) با فاصله زمانی و بنا به نیاز مجموعه اجرا نمود.
مدیر مسابقه
سیاوش مهدی زاده

لینک مرتبط: فراخوان مسابقه بین‌المللی”مجتمع خدماتی -رفاهی بین‌راهی سرزمین ایرانیان”

منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

 

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :۳ نظر on “بیانیه۱ دبیرخانه مسابقه “مجتمع خدماتی-رفاهی بین‌راهی سرزمین ایرانیان””

 • محمد wrote on ۲۷ خرداد, ۱۳۹۷, ۱۰:۱۴

  امروز ۲۷ خرداد!
  و ادامه ماجرا

 • رضا wrote on ۱۸ تیر, ۱۳۹۷, ۰:۴۶

  اینم رفت بین مسابقات بی نتیجه دیگه؟

 • دبیر سرویس خبر wrote on ۲۳ تیر, ۱۳۹۷, ۱۲:۵۴

  با سلام
  نتایج مسابقه مذبور در سایت معمارنیوز منتشر شده و شما میتوانید از طریق لینک های ذیل، اسامی و آثار رتبه های برتر و تقدیر شده را مشاهده نمایید:

  ۹ تیر ۹۷؛ نمایشگاه آنلاین آثار برتر و تقدیر شده مسابقه بین‌المللی “مجتمع خدماتی -رفاهی بین‌راهی سرزمین ایرانیان (آیلند)”: http://yon.ir/QKVia
  ۶ تیر ۹۷؛ اعلام نتایج مسابقه بین‌المللی”مجتمع خدماتی -رفاهی بین‌راهی سرزمین ایرانیان (آیلند)”: http://yon.ir/7yM9y

  با احترام

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2019 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook