انتشار کتاب «مروری بر مفاهیم، مصادیق و منشورهای اخلاق مهندسی»

در مراسم بزرگداشت مقام مهندس -مصادف با سالروز تولد دانشمند ایرانی، خواجه نصیرالدین‌طوسی- کتاب اخلاق مهندسی با حضور وزیر راه و شهرسازی رونمایی شد.

کتاب اخلاق مهندسی به همت مجمتع رسانه‌ای ساختمان، در ۴ فصل و ۱۵۰ صفحه با مقدمه‌ای از دکتر علی خاکی صدیق ریاست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین‌طوسی و پژوهشگر اخلاق مهندسی تهیه شده است.

با گفتارهایی از:
دکتر عباس آخوندی
مهندس هرمز رامینه
دکتر گیتی اعتماد
مهندس صدر هاشمی نژاد
مهندس محسن بهرام عقاری
مهندس ایرج رهبر
مهندس عباس زرکوب
محمدرضا انصاری

فصل اول این کتاب به مفاهیم اخلاق نظری پرداخته و فصل دوم مباحث اخلاق حرفه ای مهندسی را بیان می کند. در فصل سوم مفاد آیین‌نامه‌های مهم و معتبر اخلاق مهندسی ارایه شده و در ادامه آن منشورهای اخلاقی انجمن مهندسان حرفه‌ای ایالات متحده آمریکا و نظام‌نامه رفتار حرفه‌ای اخلاق مهندسی در نظام مهندسی ساختمان کشور که توسط عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سال جاری به رشته تحریر درآمده و ابلاغ شده، آمده است. در فصل چهارم کتاب اخلاق مهندسی برای نخستین بار در اقدامی پژوهشی به مستندسازی، ارایه گزارش‌ها و تجربه‌های اخلاقی در صنعت ساختمان ایران پرداخته شده و گفتارهایی از پیشکسوتان و مدیران ارشد این صنعت به چاپ رسیده است.

دریافت تصویر
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


برچسب :

مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2018 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook