انتشار کتاب «شعر و آن گاه معماری»

اختصاصی، معمارنیوز- انتشار کتاب «شعر و آن گاه معماری»

نویسنده: محمدصادق فلاحت با همکاری مینا دشتی و پدرام فاهمی
ناشر: انتشارات دانشگاه زنجان
تاریخ انتشار: بهار ۱۳۹۶
تعداد صفحات: ۱۲۲
قیمت: ۳۷۰/۰۰۰ ریال

معرفی کتاب از زبان نویسنده:
دنیاهای شعر و معماری ناآشنای هم نیستند. جمله معروفی است که می‌گوید شعر نقطه آغازین بیان دوباره هستی از زبان شاعر است. شاید همین نکته فصل اشتراک معماری و شعر باشد. وقتی که معماری هستی و بودن را دوباره تفسیر می‌کند و مجلای تجلی می‌جوید آنگاه است که معمار همان شاعر است و شعر می‌سراید و زندگی را دوباره می‌پوید. شاعرانه می‌اندیشد و افکارش حجم و وزن می‌یابد و مکانی می‌آفریند تا انسان‌ها عاشقانه و غزل‌گونه وزن زندگی را لمس کنند.

مدتی بود در اندیشه هموار ساختن ارتباط معماری و شعر تلاش می‌کردم تا از ویژگی‌های شعر در درک بهتر معماری و آموزش آن به دانشجویان یاری جویم. طرح‌های متفاوتی به ذهنم رسید و در نهایت مجموعه حاضر که مشتمل بر شعرها و شعرواره‌های معماران، متفکران و شاعران مختلف در حوزه معماری -چه در سطح مفهومی و زمینه‌ای و چه در سطح کاربردی و عناصر معماری- در کنار تصاویر، در کتاب پیش رو فراگرد هم در‌آمدند. امیدوارم زیبایی و عمق شعر، فهمی شاعرانه در بنیادهای معماری برای خوانندگان ایجاد نماید.

دریافت تصویر جلد
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

هرگونه استفاده از مطالب اختصاصی این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


برچسب :

مطالب پیشنهادی :نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2019 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook