انتشار کتاب «اَبَر اِنتقادی»

نویسنده: رم کولهاس – پیتر آیزنمن
ترجمه: پویان روحی
ناشر: انتشارات کتابکده کسری
سال چاپ: 94
تعداد صفحات: 150 صفحه رقعی
قیمت: 150/000 ريال

کتاب «اَبَر اِنتقادی»، ديدار دو ذهن معماري برجسته، پيتر آيزنمن و رم کولهاس را که براي انجام يک گفتگو در سال 2006 به انجمن معماري [لندن] آمده بودند، ثبت ميکند.
اين کتاب با گفتگوي دو ساعته ي اين دو نفر آغاز ميشود؛ گفتگويي که در آن، هر دو در مورد ايده هاي مختلف، از جمله ديدگاه مشترک خود مبني بر لزوم وجود شکلي انتقادي از پرکتيس معماري در شرايط امروز، حرف زدند.

در عين حال ديدگاه هاي دو منتقد برجسته، جفري  کيپنس و رابرت سومول نيز در ادامه ي گفتگو آمده است. متن دو سخنراني از اين دو معمار که تاملاتي هستند درباره ي اهميت نوشتن در کارهاي خود و نيز به طور کلي در معماري معاصر، در کتاب گنجانده شده و به اين ترتيب، ديدگاه هاي ارزشمندي درباره ي نقش حياتي واژگان معماري به دليل ظرفيت خود براي شکل دهي و انتقال انديشه ها و پروژه هاي معماري در دنياي امروز ارائه ميشوند.

تصویر روی جلد
منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


برچسب :

مطالب پیشنهادی :یک نظر on “انتشار کتاب «اَبَر اِنتقادی»”

  • حسن پیغامی wrote on ۱۰ دی, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۱

    کتاب بسیار زیبا عالی

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2019 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook