اعلام نتایج و نمایش آثار مسابقه طراحی نشانه شهری حضور – اصفهان

اختصاصی، تحریریه معمارنیوز- پایان ناخوشایند دیگر؛ عدم اطلاع داوران این مسابقه از مفاد آیین نامه و شاید وجود آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی، سبب شد این رقابت تجربه ناخوشایند دیگری را رقم زند.
در بند ۳ـ۱۷٫ این آیین نامه آمده است: داور یا هیئت داوری نمی‌تواند هیچ شرکت‌کننده‌ای را شایسته احراز مقام اول نداند؛ اما می‌تواند عیوب محصول برنده اول را اعلام کند، و وی را شایسته واگذاری ادامه کار نداند.
لذا از داوران محترم، تقاضا داریم (متن کامل آیین نامه جامع برگزاری مسابقات معماری و شهرسازی) را مطالعه نمایند.

لازم به ذکر است داوران، مدیر و نیز برگزار کننده محترم، آیین نامه را سرلوحه خود قرار دهند، قانون را رعایت و به عرف نیز اهتمام ورزیده و لذا تجدید نظر نموده و نسبت به اصلاح رأی خود اقدام مقتضی را به عمل آورند.
تحریریه معمارنیوز

 

در ادامه گزارش مراسم اختتامیه و داوری مسابقه توسط دبیرخانه، عیناً آورده می شود:

 • بنا بر اعلام دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان؛ پنجشنبه شب مورخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ مراسم اختتامیه مسابقه طراحی نشانه شهری حضور با معرفی برگزیدگان پایان یافت.
  برگزاری مسابقه طراحی نشانه شهری حضور از سال ۱۳۹۵ توسط دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان پایه ریزی شد، طی جلسات متعددی بر روی جزئیات طرح کار شد و سرانجام به مرحله اجرا رسید تا به طور رسمی در روز سه شنبه ۲ خردادماه سال ۱۳۹۶ جلسه ای در خصوص تبیین اهداف و نحوه شرکت علاقه مندان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان برگزار گردید پس از پایان این جلسه به علاقه مندان بیش از دو ماه فرصت داده شد تا بر روی طرحی نوآورانه کار کنند که ضمن القای مفاهیم اسلامی و ایرانی، قابلیت اجرایی نیز داشته باشند.

این مسابقه با هدف ساخت نشانه هایی در سطح شهر شکل گرفت، اهمیت نشانه ها بدان حد است که ضمن داشتن تأثیر هر روزه بر روی ضمیر ناخودآگاه شهروندان، به عنوان نمادی از آن شهر نیز قلمداد خواهد شد که در سر تاسر دنیا آن شهر را با آن نماد خواهند شناخت به صورتی که دیده ایم اصفهان را با میدان نقش جهان،تهران را با برج آزادی و برج میلاد و شیراز را به واسطه تخت جمشید و دروازه قرآن آن می شناسند…
پس از برگزاری جلسه توجیهی و اعلام عمومی ارسال آثار ،میزان استقبال قابل توجه بود به نحوی که به دبیرخانه مسابقه از سرتاسر ایران اثر ارسال شد.
مراسم اختتامیه در روز پنج شنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۶ و در محل خانه صفوی با حضور شخصیت های علمی ، فرهنگی و سیاسی و با همکاری موسسه ایوان برگزار شد.
ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین قطبی رییس مسابقه و ریاست دفتر تبلیغات اسلامی ضمن ابراز خرسندی از ایجاد بستر توجه به نشانه های شهری از زحمات عوامل برگزار کننده مخصوصا جناب آقای دکتر مشکلانی ریاست دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان تشکر نمود و به بیان اهمیت نشانه های شهری پرداخت.
وی میزان تاثیر نشانه های شهری را به علت اینکه در معرض دید دائمی شهروندان هستند بیشتر از سایر اثار هنری دانست و افزود به طور مثال آثار هنری توسط عموم جامعه دفعات قابل توجهی دیده نمی شوند در صورتی که نشانه های شهری هر روزه در معرض دید عموم قرار داشته و اثرات آن متوجه شهروندان خواهد شد.
رییس جشنواره طراحی نشان شهری حضور طی سخنانی به اهمیت نشانه های شهری در معرفی شهرها پرداخت و گفت بسیاری از مردم ،شهرهای دنیا را با نمادهای شهری آن ها می شناسند هر چند که نمادهای دیگری مثل شخصیت های علمی و فرهنگی نیز در برهه ای از تاریخ می تواند به عنوان نمادی از یک شهر و یا یک کشور بدل شوند.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی در پایان سخنانش برگزاری دوره بعدی مسابقه حضور با اعمال تغییراتی در آن را نوید داد.
پس از حجت الاسلام و المسلمین قطبی ،دکتر قانعی دبیر مسابقه حضور ،دکتر مشکلانی برگزار کننده،داور جشنواره حضور و رییس دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان و دکتر ارزانی مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهانی سخنانی ایراد کردند.

در انتهای مراسم با اهدای هدایایی از جمعی از خبرنگاران تقدیر شد و پس از آن نوبت به اهدای جوایز نفرات برگزیده مسابقه رسید، هیات داوران کسی را مستحق در یافت جایزه نفر اول ندانست.

– تندیس مسابقه، لوح تقدیر و جایزه نفر دوم (سه سکه تمام بهار آزادی) تعلق گرفت به اثر مشترک آقای میلاد حمیدی و سرکار خانم مریم علیخانی به خاطر طرح گوی جهان نما،

– تندیس مسابقه، لوح تقدیر و کارت هدیه سیصد هزار تومانی تعلق گرفت به نفرات سوم تا هفتم
آقایان دانیال فتوحی،داوود اصفهانی، محمد ابراهیم تاجیک، محمود لچینانی، مسعود رامان فر

– و تندیس مسابقه و لوح تقدیر تعلق گرفت به نفرات هشتم تا دوازدهم
آقایان پوریا خباززاده،حسین محمدی،حمیدرضا صادقیان و خانم ها رویا پالیک و فاطمه ایزدی

گفتنی است در این مراسم دکتر ارزانی مدیر کل محترم فرهنگ وارشاد اسلامی،حجت الاسلام قطبی رییس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان،مهندس نصر منتخب مردم در شورای شهر ،سرکارخانم روشن منتخب مردم در شورای شهر،جناب آقای عصارزادگان شهردار محترم منطقه،جناب آقای مسعود صرامی مالک محترم مجموعه اصفهان سیتی سنتر و شهرک سلامت،جناب آقای دکتر قانعی معمار برجسته اصفهانی و مدیر موسسه ایوان ،جناب آقای حسن اکلیلی هنرمند مردمی و بسیاری از شخصیت های علمی،فرهنگی و سیاسی حضور داشتند.

گزارش تصویری مراسم اختتامیه:

 

آثار برتر:

رتبه دوم:

 

نفرات سوم تا هفتم: (پنج نفر اول راه یافته به نمایشگاه)

 

نفرات هشتم تا دورازدهم: (پنج نفر دوم راه یافته به نمایشگاه)

 

ســـایر آثـــار:
در این بخش آثار ارسالی شرکت کنندگان به معمارنیوز، منتشر می گردد. این بخش بروز رسانی می شود.

شرکت کنندگان می توانند جهت به نمایش گذاشتن طرح خود در نمایشگاه آنلاین، آثار خود را (با ذکر نام طراح یا گروه طراحی) به معمار نیوز ارسال نمایند؛ این بخش بروز رسانی می شود.

لطفاً آثار خود را به MemarNews@yahoo.com ارسال نمائید.

لینک مرتبط: مراسم اختتامیه و اهداء جوایز «مسابقه طراحی نشانه شهری حضور» – اصفهان
لینک مرتبط: فراخوان مسابقه طراحی نشانه شهری حضور – اصفهان

منبع خبر: www.MemarNews.com

مطالب معمارنیوز را در کانال تلگرام معمارنیوز دنبال نمایید.

هرگونه استفاده از مطالب اختصاصی این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.

 

share Memarnews content
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmailFacebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Follow Memarnews
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquareFacebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutubevimeoinstagramflickrfoursquare


مطالب پیشنهادی :۳ نظر on “اعلام نتایج و نمایش آثار مسابقه طراحی نشانه شهری حضور – اصفهان”

 • امین wrote on ۲۳ مرداد, ۱۳۹۶, ۴:۰۶

  خدا کنه این آثار رو کاغذ نمونند و اجرایی بشوند … اصفهان المان شهری خیلی کمی داره و بیشتر آثار تاریخی تو چشم هستند

 • اکبر زند wrote on ۲۴ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۰

  ضمن تشکر معمار نیوز و تاکید دوباره بر اینکه مسابقه ای نمی تونه نفر اول نداشته باشه بنـــــــــــــــظر باید شرکت تو مسابقاتی رو که تو اصفهان برگزار میشه رو تحریم کرد …این بار دومی هست که داره این اتفاق می افته……جالی بسی تامل دارد چرا فقط تو اصفـــهان همچین اتفاقی داره می افته …

 • مهدی الهی اصفهان wrote on ۷ شهریور, ۱۳۹۶, ۸:۵۲

  خداییی اون کارای اخری که هیچ رتبه ای نیاوردن بهتره بقیه هستن …..

نظر دهید

لطفا پاسخ صحیح را در کادر وارد نمایید. *

تمام حقوق این سایت برای © 2018 معمار نیوز محفوظ است.هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون کسب اجازه کتبی پیگرد قانونی دارد.
flickrtumblrtwittergoogle_pluslinkedininstagramfacebook